Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-19

 

TRWAJĄ ZAPISY NA BIEG WOJOWNIKA W POZNANIU

3 lutego ruszyły zapisy do 1. Biegu Wojownika organizowanego przez Fundację Wielkopolski Boks 3 kwietnia 2016 nad Jeziorem Rusałka. 1. Bieg Wojownika, który odbędzie się 3 kwietnia 2016 nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu jest pierwszą tego typu imprezą, która ma na celu integrację pasjonatów boksu, środowiska biegaczy, a także wszystkie zainteresowane osoby.WAŻENIE: SOŁDRA vs SKRZYPCZYŃSKI

Po bardzo poważnej kontuzji i długiej rehabilitacji między linami w sobotni wieczór zamelduje się w końcu Andrzej Sołdra (11-2-1, 5 KO). Jego formę sprawdzi Sebastian Skrzypczyński (11-12-2, 5 KO). Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia Sołdra zanotował 77,5 kg, natomiast jego przeciwnik 74,4 kg.ŁUKASZ JANIK: LEŻAŁEM PONAD MIESIĄC W SZPITALU

- Pod koniec miniowego roku w podczas pobytu w Irlandii nabawiłem się paskudnego zapalenia płuc, co w konsekwencji skończyło się dla mnie ponad miesięczną hospitalizacją w szpitalu - mówi Łukasz Janik (28-3, 15 KO), który jeszcze niedawno był przymierzany do walki z Michałem Cieślakiem (11-0, 7 KO) podczas kwietniowej gali PBN w Krakowie. Sprawa jednak wciąż pozostaje otwarta.


SZPILKA: BĘDĘ KIBICOWAŁ MOLLO

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) zjawił się dziś na ceremonii ważenia przed jutrzejszą potyczką Krzysztofa Zimnocha (18-0-1, 12 KO) z Mike'em Mollo (20-5-1, 12 KO). Na szczęście obyło się bez niepotrzebnych emocji, ale niedawny pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej nie ukrywa, że będzie jutro trzymał kciuki za Amerykanina.


JOSHUA: PODPALĘ MARTINA

Anthony Joshua (15-0, 15 KO) nie ma wątpliwości, że 9 kwietnia zostanie mistrzem świata wagi ciężkiej. - Jak tylko go trafię, to podpalę, zadam mu najlepszy cios, jaki kiedykolwiek widział - grzmi niepokonany Brytyjczyk przed pojedynkiem z Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO).


JOSHUA-MARTIN: NIE MA JUŻ BILETÓW (WIDEO)

To niesamowite, jakim zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii cieszy się Anthony Joshua (15-0, 15 KO) i jego walka z mistrzem świata wagi ciężkiej według federacji IBF, Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO). Komplet biletów w cenie od 40 do 300 funtów na tę potyczkę w hali O2 Arena w Londynie rozszedł się w... półtora minuty!
CHARLES MARTIN: ZNOKAUTUJĘ JOSHUĘ

- Pokonując go stanę się wielką gwiazdą. Mam więc zamiar najpierw go pobić, a potem zabrać mu jego kibiców. Taki jest plan - mówi Charles Martin (23-0-1, 21 KO), niespodziewany mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, który do pierwszej obrony pasa podejdzie 9 kwietnia w Londynie, mierząc się z Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO).
WAŻENIE: ZIMNOCH vs MOLLO

Najwięcej emocji podczas dzisiejszej ceremonii ważenia było oczywiście przy okazji walki wieczoru. A w Legionowie głównymi bohaterami będą Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) i Mike Mollo (20-5-1, 12 KO). Znany z mocnego uderzenia Amerykanin wniósł na skalę aż 109,8 kg, Polak zanotował okrągłą "stówkę". Zobaczcie jak obaj prezentowali się podczas ważenia.


NA ŻYWO: CEREMONIA WAŻENIA

Jutro w głównej walce wieczoru w Legionowie naprzeciw siebie staną Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) oraz Mike Mollo (20-5-1, 12 KO), ale kibicom pokażą się również inni ciekawi zawodnicy. Póki co zapraszamy Was na naszą relację LIVE z ceremonii ważenia.

JANUSZ PINDERA O WALCE ZIMNOCH vs MOLLO

Już jutro Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) spotka się z Mike'em Mollo (20-5-1, 12 KO) w walce wieczoru gali w Legionowie. Pojedynek ten wzbudza spore zainteresowanie wśród kibiców, o opinię poprosiliśmy więc chyba najbardziej cenionego w kraju eksperta bokserskiego, pana Janusza Pinderę. Zapraszamy.


MARCIN SIWY POZNAŁ RYWALA NA RADOM

Marcin Siwy (13-0, 6 KO) został już oficjalnie włączony do rozpiski przyszłotygodniowej gali w Radomiu. Pierwotnie niepokonany "ciężki" grupy Tymex Boxing Promotion miał zaboksować kilka dni temu w Australii z groźnym Solomonem Haumono, jednak z powodów organizacyjnych odwołano cały wieczór.


WAŻENIE: SZEREMETA vs KARPEC

Drugą co do ważności walką w Legionowie będzie rywalizacja Kamila Szeremety (12-0, 1 KO) z Artiomem Karpecem (21-0, 6 KO). Pojedynek odbędzie się w umownym limicie 71,8 kg. Ile więc ważyli obaj zawodnicy? Szeremeta miał zapas, bo zanotował 71,4 kg, natomiast Ukrainiec zmieścił się na styk na umówionej granicy.


CZUDINOW I STURM W LIMICIE PRZED REWANŻEM

To prawdopodobnie ostatnia szansa dla Felixa Sturma (39-5-3, 18 KO) na odzyskanie tytułu mistrza świata. Doświadczony i utytułowany Niemiec już jutro w Oberhausen spróbuje zrewanżować się Fiodorowi Czudinowowi (14-0, 10 KO) i odebrać mu pas mistrza świata federacji WBA kategorii super średniej.WAŻENIE: ZYŚK vs WYBRANIEC

Inną ciekawą potyczką w Legionowie będzie spotkanie obiecującego do niedawna amatora, debiutującego wśród zawodowców Przemysława Zyśka, który zmierzy się z Kamilem Wybrańcem (3-0, 3 KO). Przemek zanotował na wadze 67,8 kg, natomiast Kamil 67,5 kg.