HOPKINS WŚRÓD POTENCJALNYCH RYWALI GOŁOWKINA

Redakcja, The Ring

2016-02-19

Jeżeli nie uda się doprowadzić jesienią do walki z Saulem Alvarezem, Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) może skrzyżować rękawice z 51-letnim Bernardem Hopkinsem (55-7-2, 32 KO).

O tym, że słynny Amerykanin jest jedną z opcji dla Kazacha, poinformował Tom Loeffler, promotor "GGG".

- Priorytety to "Canelo" i walka unifikacyjna z Billym Joe Saundersem. Jak nie uda się do niej doprowadzić, jak nie znajdziemy rywala typu Danny Jacobs czy Gilberto Ramirez, to pojedynek z Hopkinsem z pewnością będzie możliwy. To legenda - stwierdził.

Najstarszy mistrz świata w dziejach boksu chce stoczyć jeszcze jedną walkę, zanim zawiesi rękawice na kołku. Po raz ostatni pojawił się między linami w listopadzie 2014 roku, kiedy przegrał na punkty w starciu unifikacyjnym w wadze półciężkiej z Siergiejem Kowaliowem. Z Gołowkinem mógłby boksować w limicie kategorii super średniej.

- Hopkins pod względem fizycznym jest dużo większy od Giennadija. Nigdy nie przegrał przed czasem, podczas gdy Giennadij ma długą serię zwycięstw przez nokaut. Zderzyłyby się dwie siły - powiedział Loeffler.

Na razie Gołowkin koncentruje się na walce zaplanowanej na 23 kwietnia w Inglewood. Jego rywalem będzie Dominic Wade (18-0, 12 KO).