WSB: MATEUSZ POLSKI POWALCZY W CARACAS

Rozpoczyna się seria meczów rewanżowych w lidze WSB. Pierwszym rywalem Rafako Hussars Poland będzie zespół Caciques Venezuela. Na ringu w Caracas zaprezentuje się między innymi brązowy medalista zeszłorocznych Igrzysk Europejskich, Mateusz Polski (-60kg).

- Być może moim rywalem będzie Luis Cabrera, który walczył w niedawnym meczu z Argentina Condors. Myślę, że to zawodnik podobny do Włocha Fabio Introvaia, z którym rok temu stoczyłem wyrównaną, choć przegraną wyjazdową walkę w World Series of Boxing - powiedział pięściarz klubu Róża Karlino.

Dla pięściarza Husarii będzie to czwarty pojedynek w rozgrywkach WSB. Mimo dobrej postawy, przegrywał też z rywalem z Kuby w Polsce i w Azerbejdżanie. Teraz wystąpi w Wenezueli.

- Moim zdaniem nie byłem gorszy od przeciwników z Azerbejdżanu i Włoch, a na neutralnym ringu to ja bym zwyciężył na punkty. W Caracas zaboksuję najlepiej jak potrafię i wierzę, że tym wreszcie będzie miało to przełożenie na końcowy wynik. Wiadomo na wyjeździe jest trudniej, ale już mam duże doświadczenie i czas na wygraną, choć żadnej dodatkowej presji sobie nie dokładam – mówi wicemistrz kraju w wadze lekkiej.

Obecnie pięściarze Rafako Hussars Poland, którzy tworzą trzon reprezentacji, trenują na zgrupowaniu w Wałczu. Są tam i dwaj zawodnicy Husarii, najlepsi w kraju w wadze lekkiej Dawid Michelus i właśnie Mateusz.

- Ja już przygotowuję się pod kątem kwalifikacji do Igrzysk i przestawiam się z walk 5-rundowych na trzy rundy. Na wcześniejszym obozie w Cetniewie codziennie robiłem siłę i już czuję się mocniejszy – powiedział Michelus.

W kwietniu i maju odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne przed igrzyskami w Rio de Janeiro.

- Cały czas trwa nasza rywalizacja z Dawidem, ja pracuję jak najsolidniej potrafię. Kadrę na turnieje wybierze trener Zbigniew Raubo i czas pokaże na kogo postawi. Chciałbym żeby to była czysta i zdrowa rywalizacja, niech lepszy jedzie na kwalifikacje i walczy o igrzyska – dodał Polski.

Cztery lata temu Mateusz i Dawid bezskutecznie, jako bardzo młodzi zawodnicy, walczyli o igrzyska w Londynie na turnieju w tureckim Trabzonie. Polski startował wtedy w wadze -56kg, a Michelus -60kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.