WSB: W SKŁADZIE ARGENTYŃCZYKÓW STARZY ZNAJOMI HUSARZY

Sami praworęczni pięściarze zostali desygnowani przez trenerów do składów na mecz Rafako Hussars Poland z Argentina Condors w Buenos Aires w lidze WSB. Gospodarze wystawiają dwóch zawodników, z którymi Polacy już wygrywali w tych rozgrywkach.

Spotkanie, które odbędzie się w nocy z 13 na 14 lutego czasu polskiego, rozpocznie walka Dawida Jagodzińskiego z Juniorem Zarate. Polak pokonał tego rywala wysoko na punkty rok temu we Włocławku, a Husaria zwyciężyła wówczas ekipę Condors 5-0.

26-letni Junior Leandro Zarate, jak przystało na swoim imię, już jako junior boksował w Mistrzostwach Świata w 2007 roku w Chicago. Wielkiej kariery na razie nie zrobił, ale w zeszłym sezonie World Series of Boxing wygrywał z Erzhanem Żomartem (Astana Arlans Kazakhstan), Nico Hernandezem (USA Knockout) czy Magomedem Ibijewem (Azerbaijan Baku Fires). Podczas Igrzysk Panamerykańskich 2015 w Toronto nie wygrał żadnej walki.

Drugim z argentyńskich bokserów, którzy już walczyli z Husarią, będzie Ronan Nahuel Sanchez (-64kg), ćwierćfinalista zeszłorocznych Mistrzostw Panamerykańskich w Wenezueli. We Włocławku przegrał na kartach wszystkich sędziów po 47-48 z Damianem Kiwiorem, który już występuje w wadze -69kg. Tym razem z nim spotka się debiutujący Mateusz Kostecki.

- Jeśli Mateusz zaboksuje z głową, to bez problemu pokona Argentyńczyka. Przeciwnik Kosteckiego lubi się wdawać w bijatykę, ale fizycznie na pewno nie jest silniejszy od Polaka – powiedział Kiwior.

Ronan Nahuel Sanchez był jesienią na MŚ w Doha, ale przegrał w eliminacjach z Australijczykiem Davidem Biddle.

Drugi z polskich debiutantów 19-letni Adrian Kowal (-56kg) będzie walczył z rok starszym i cztery centymetry wyższym Eliasem Gonzalezem (166 cm). Argentyńczyk na ringach WSB poniósł dwie porażki, w tym jedną przez KO w 1. rundzie.

Na koniec swoje pojedynki stoczą wicemistrzowie Europy – Tomasz Jabłoński (-75kg) szykuje się do walki z 22-letnim Joqauinem Linguą, a rywalem Igora Jakubowskiego (-91kg) będzie mierzący tylko 175 cm Dario Alcapan. W tamtym sezonie przegrał wszystkie trzy walki w WSB.

Program walk meczu Argentina Condors – Rafako Hussars Poland
-49kg Junior Leandro Zarate - Dawid Jagodziński
-56kg Elias Gonzalez - Adrian Kowal
-64kg Ronan Nahuel Sanchez - Mateusz Kostecki
-75kg Joqauin Lingua - Tomasz Jabłoński
-91kg Dario Alcapan - Igor Jakubowski

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.