Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-09

 CHRZEST NOWEGO RINGU W GRUDZIĄDZU

I znowu jak przed laty sala w Grudziądzu zawrzała od rękawic przyozdobionych młodą energią. Dobry duch trenerów pozytywnie wpływał na cały przebieg obozu szkoleniowego, a co młodzi z tego wyniosą - tak trenerzy jak i sami zawodnicy czy sędziowie, zobaczymy już niedługo na grudziądzkim ringu podczas mistrzostw kobiet i innych imprezach - zapraszamy do fotorelacji.
IGOR JAKUBOWSKI: FORMA POWOLI WRACA

Igor Jakubowski (-91kg) po kontuzjach i długiej rehabilitacji wraca do składu Husarii w rozgrywkach WSB. Aktualny wicemistrz Europy w wadze ciężkiej odbudowuje formę i ma nadzieję, że już w kwietnia zapewni sobie awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Dziś złapaliśmy go na lotnisku i porozmawialiśmy o najbliższej przyszłości.


SZPILKA JUŻ PO OPERACJI

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) już po operacji kontuzjowanej lewej ręki. Zeszłomiesięczny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC będzie teraz przechodził rehabilitację i powoli wracał do treningów.


CORAZ POWAŻNIEJSZE KŁOPOTY TARVERA

Czarne chmury zbierają się nad Antonio Tarverem (31-6-1, 22 KO). Były król wagi półciężkiej, obecnie czołowy "ciężki", musi stawić się przed Komisją Sportową Stanu New Jersey i wytłumaczyć się z wpadki dopingowej przy okazji remisowej walki ze Steve'em Cunninghamem w połowie sierpnia. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.


PBN: ROGOWSKI vs GUDEL II NA POCZĄTEK GALI?

Znamy już niemal wszystkie odsłony najbliższej gali Polsat Boxing Night, ale na rozpisce zostało jeszcze jedno miejsce. Jak poinformował nas Dariusz Snarski, istnieje prawdopodobieństwo, że 2 kwietnia krakowski wieczór otworzy pojedynek Krzysztofa Rogowskiego (10-16, 5 KO) z Piotrem Gudelem (4-1-1).
ADAMEK-MOLINA: PROMOTORKA TOMKA - POLECĄ ISKRY

- Pokonując Molinę chcę pokazać, iż nadal zaliczam się do elity wagi ciężkiej. Wygrana nad nim będzie kolejnym krokiem w kierunku walki o mistrzostwo świata - mówi w specjalnym oświadczeniu prasowym Tomasz Adamek (50-4, 30 KO), który 2 kwietnia w Krakowie skrzyżuje rękawice z Ericem Moliną (24-3, 18 KO).


ORTIZ-THOMPSON WCIĄŻ BEZ PASA W STAWCE

- Pies, który dużo szczeka, najczęściej nie gryzie. Oczywiście rozumiem, że takie gadanie to część tego biznesu, ale zobaczymy, kto będzie taki mądry po walce - mówi Luis Ortiz (24-0, 21 KO), który 5 marca w Waszyngtonie skrzyżuje rękawice z Tonym Thompsonem (40-6, 27 KO).


MACIEJ SULĘCKI GOTOWY NA NAJWIĘKSZE WYZWANIA

Maciej Sulęcki (22-0, 7 KO) powoli, acz sukcesywnie, wyważa sobie drzwi do wielkiej kariery. Jego amerykański sen wciąż jeszcze się nie ziścił, często boksuje przy prawie pustych trybunach, za to poprzeczka rywali jest systematycznie podnoszona. "Striczu" zaś przekonuje, że już teraz byłby gotowy na rywalizację ze światową czołówką.


JOSHUA vs MARTIN 9 KWIETNIA? DECYZJA NALEŻY DO ANTHONY'EGO

Wydawało się, że Anthony Joshua (15-0, 15 KO) będzie spokojnie budował swoją pozycję w wadze ciężkiej, rzeczywistość może być jednak inna. Jak twierdzi promotor Brytyjczyka - Eddie Hearn, w ciągu najbliższych kilkunastu godzin jest szansa na potwierdzenie walki jego podopiecznego z mistrzem świata federacji IBF, Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO).


CHAVEZ SR I MORALES NIE DAJĄ SZANS KHANOWI

Słynni meksykańscy pięściarze nie dają Amirowi Khanowi (31-3, 19 KO) najmniejszych szans w konfrontacji z ich rodakiem Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO). Zdaniem Erika Moralesa, byłego czempiona czterech kategorii wagowych, zaplanowana na 7 maja walka nie potrwa dłużej niż cztery rundy.