Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-08

 
ERIC MOLINA: TAK ZBIJĘ ADAMKA, ŻE NIKT MU NIE POMOŻE

- Po raz pierwszy usłyszałem o tej walce cztery tygodnie temu. Początkowo tylko zapytano, czy chcę spotkać się z Polakiem? A ja jestem zainteresowany dużymi i ekscytującymi walkami, nawet jeśli miałbym w tym celu podróżować po świecie - mówi Eric Molina (24-3, 18 KO), który już 2 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (50-4, 30 KO).


DUHAUPAS DLA HELENIUSA

Pisaliśmy o możliwości spotkania Mariusza Wacha z Robertem Heleniusem (22-0, 13 KO). Fiński olbrzym wystąpi tak jak zapowiadaliśmy 2 kwietnia w Helsinkach, ale spotka się z innym wielkoludem.


OBÓZ CZAGAJEWA DEMENTUJE PLOTKI

Wczoraj na różnych portalach społecznościowych pojawiły się informacje, że planowany na 5 marca pojedynek Rusłana Czagajewa (34-2-1, 21 KO) w obronie pasa WBA Regular wagi ciężkiej z Lucasem Browne'em (23-0, 20 KO) nie dojdzie do skutku. Obóz pretendenta nie zajmuje się jednak tymi spekulacjami i dalej robi swoje.HAYE ODRADZA JOSHULE STARCIE Z TAKAMEM

Władze federacji IBF chciałyby walki Anthony'ego Joshuy (15-0, 15 KO) z Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu wagi ciężkiej. Obóz mistrza olimpijskiego z Londynu być może jeszcze poczeka z takim wyzwaniem, ale David Haye (27-2, 25 KO) nie ma mu tego za złe. Mało tego, odradza swojemu rodakowi starcie z potężnym Kameruńczykiem.


RANKING P4P: WIELKA TRÓJKA ODDALA SIĘ RESZCIE

Kończy się wyjątkowo długa era Floyda Mayweathera i Manny'ego Pacquiao. Ten pierwszy już pożegnał się z ringiem, drugi zrobi to w kwietniu. Zmierzch ich karier to ciekawy okres dla światowego boksu - o miano najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie rywalizować teraz będą filigranowy Gonzalez oraz niszczyciele z dawnego bloku socjalistycznego: Gołowkin i Kowaliow. A może przeszkodzi im Andre Ward?


LUIS ORTIZ vs TONY THOMPSON 5 MARCA

Jeszcze niedawno rywalem Luisa Ortiza (24-0, 21 KO) miał być Aleksander Dimitrenko, który jednak po paru dniach zażądał więcej pieniędzy. Gotowość do walki z Kubańczykiem zgłosił wtedy Tony Thompson (40-6, 27 KO) i jego kandydatura została zaakceptowana. Do walki "King Konga" z "Tygrysem" dojdzie 5 marca na gali w Waszyngtonie i będzie transmitowana przez stację HBO.IGOR JAKUBOWSKI ROZPOCZYNA WALKĘ O BILET DO RIO

Igor Jakubowski (-91kg) niebawem stanie przed szansą zdobycia upragnionego biletu do Rio de Janeiro na Igrzyska Olimpijskie. Po długim i intensywnym leczeniu, wrócił do regularnych treningów z drużyną Rafako Hussars Poland. W rozgrywkach World Series of Boxing zobaczymy go już w lutym w Argentynie.