ERIC MOLINA: TAK ZBIJĘ ADAMKA, ŻE NIKT MU NIE POMOŻE

- Po raz pierwszy usłyszałem o tej walce cztery tygodnie temu. Początkowo tylko zapytano, czy chcę spotkać się z Polakiem? A ja jestem zainteresowany dużymi i ekscytującymi walkami, nawet jeśli miałbym w tym celu podróżować po świecie - mówi Eric Molina (24-3, 18 KO), który już 2 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (50-4, 30 KO).

- To będzie mój pierwszy raz, gdy zaboksuję poza granicami USA. I jestem z tego powodu naprawdę podekscytowany. W Polsce jest wielu kibiców boksu i szykuje się świetny pojedynek. Przez moment zastanawiałem się, czy nie zostanę skrzywdzony na wyjeździe, lecz polecę tam z takim nastawieniem mentalnym, by odebrać robotę sędziom. Adamek będzie musiał się pokazać tym występem. On ma coś do udowodnienia, bo chce przecież dostać jeszcze jedną walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jego celem jest zdobycie jako pierwszy Polak w historii pasa królewskiej kategorii. Ale żeby dać poważny sygnał, najpierw musi mnie znokautować. Jeśli wygra na punkty, to nie będzie nic wielkiego. Ja na pewno mam na tyle siły, by odebrać sędziom robotę i rozstrzygnąć wszystko przed czasem. Adamek przegrał tylko raz przed upływem ostatniego gongu, z Witalijem Kliczką. Jeśli więc to ja znokautuję jego, wówczas ja dam mocny sygnał i przekaz innym. Chcę go pobić tak mocno, żeby sędziowie nie mogli mu już pomóc. Jeśli go powalę na matę, a oni dadzą mu dwadzieścia sekund na wstanie, znów go położę. Tak go pobiję, że nie będzie mowy o tym, żeby ktokolwiek mógł jakoś mu pomóc i naciągnąć jego wygraną - odgraża się Molina.

- To nic osobistego. Nie znam Adamka i nie mam nic do niego, on po prostu stoi mi na drodze. Moja kariera znalazła się na rozdrożu. Jeśli z nim przegram, zostanę co najwyżej solidnym journeymanem, lecz jeśli zwyciężę, to znów dostanę szansę zaboksowania o tytuł mistrza świata. A wtedy zostanę pierwszym mistrzem wszechwag meksykańskiego pochodzenia. Dlatego nie patrzę na 39 lat Adamka i nie zwracam na to uwagi. Jestem przekonany, że da z siebie wszystko co ma do zaoferowania. On przecież musi udowodnić, że wrócił na poważnie. Ja też chcę pokazać, że wyciągnąłem wnioski z porażek - kontynuował "Drummer Boy".

WSZYSTKO O WALCE ADAMEK-MOLINA >>>

- Starcie z Adamkiem to bez wątpienia druga z najważniejszych walk w mojej dotychczasowej karierze. Ani ja, ani on, na pewno nie złożymy broni i się nie poddamy. Obaj możemy zostać zranieni praktycznie w każdej chwili. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli nim wstrząsnę. Jestem w stanie zranić każdego na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że wystąpię na terenie rywala, raczej nie jestem faworytem, lecz tak było przez całą moją karierę. Nie dbam więc o to. Wiedzcie jednak, że kiedy pokonam Adamka, to tak naprawdę nie będzie to żadna niespodzianka - zakończył Molina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 15:57:05 
A oczywiście, że żaden wynik nie będzie niespodzianką. Ja obstawiam, że Adamek choć stary i wolny, ustoi cepy Moliny i wygra na punkty jakąś niezbyt wielką różnicą, wypracowaną pod koniec walki.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 08-02-2016 16:02:47 
Kluczowe w tej walce będzie to czy Adamek będzie sobą, bo jeśli będzie szypkość to teoretycznie może wygrać z każdym, jak nie będzie to nie. Molina może go wypunktować wzrostem, dlatego też Adamek musi robić mucke w ringu. Bynajmniej nie jest bez szans.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 08-02-2016 16:05:42 
Szpilka pokonał Adamka, a Wilder pokonał Molinę i Szpilkę. Czyli Wilder teoretycznie pokonał również Adamka, jednakże jeśli Adamek pokona Molinę, to łatwo można drogą dedukcji dojść do wniosku, że Szpilka go również pokonał.
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 16:08:49 
Następny rywal na kolejne PBN w razie wygranej się szykuję. Sosna wraca z walecznym Węgrem.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 08-02-2016 16:12:21 
Wybił się ten Molina tylko przez to, że Wilder chciał sobie potrzymać najważniejszy pas jak najdłużej. Kiedy dostanie poważniejszych zawodników, może być różnie, co Szpilka pokazał. A Molina nie stanowi nawet dla Adamka zagrożenia. Adamek ma łeb twardy, nie da się przewrócić, a szybki jest i wygra na pkt, poza tym teren mu sprzyja.
 Autor komentarza: Nightmar3
Data: 08-02-2016 16:15:44 
Eric Molina to nie jest żaden wirtuoz ale jeśli Adamek nie będzie w świetnej formie to niestety może zostać upokorzony przed własną publicznością. Chciałoby się zobaczyć Tomka, który świetnie pracuje na nogach i kąsa swoimi szybkimi ciosami ale raczej nie ma co liczyć na taką wersję :D :D
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-02-2016 16:26:32 
Autor komentarza: LatajacyDywanik

Data: 08-02-2016 16:05:42

Szpilka pokonał Adamka, a Wilder pokonał Molinę i Szpilkę. Czyli Wilder teoretycznie pokonał również Adamka, jednakże jeśli Adamek pokona Molinę, to łatwo można drogą dedukcji dojść do wniosku, że Szpilka go również pokonał.


Zatem Adamek wygra z Moliną, bo Molina przegrał z Arreolą, a Adamek wygrał. Logiczne.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 08-02-2016 16:34:09 
Molina to trzecia liga HW,, Adamek teraz stary więc druga HW. Obije Moline jak amatora.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 08-02-2016 16:38:15 
Ramirez82

No tak.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-02-2016 16:41:39 
A kiedy ostatnio Tomek obił kogoś jak amatora nie licząc Salety (tamta walka to był słaby żart)?
Molina nikim wybitnym nie jest ale odpowiednio zmotywowany i przygotowany może Adamkowi napsuć bardzo dużo krwi momentami.
Powinien sobie przestudiować walkę Adamka z Walkerem i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Tomek jest starszy, mniej zmotywowany, a boksem żyje już tylko rekreacyjnie... Może wcale nie mieć spacerku w tej walce.
Pożyjemy zobaczymy.
 Autor komentarza: ekspertkris
Data: 08-02-2016 16:43:44 
@BYKZBRONXU

Co ty gadasz? Adamek druga liga? Druga liga to Glazkov czy Szpilka, ktorzy Adamkowki wpierdol spuscili gdy ten byl mlodszy kilka lat..Jak dla mnie 1 liga to Fury,Wilder,Kliczko,Povetkin,Martin,Ortiz,Joshua,Parker, Haye...Druga liga to Jennings, Pulev, Glazkov ktorzy z latwoscia rozwaliliby Adamka...
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 08-02-2016 16:45:31 
Molina jest młodym głodnym wilkiem, nie to co stary wolny Saleta.
Pobije Adamka i tyle... Chciałbym znów zobaczyć Adamka przegranego i dlatego jestem za kimś kto nie jest rodakiem, z resztą to nie ma znaczenia.
 Autor komentarza: ADS
Data: 08-02-2016 16:54:11 
@LatajacyDywanik

Jak Ty tak na serio to np: Dawson wygrał z Hopkinsem, Hopkins wygral z Pascalem, Pascal wygral z Dawsonem. Mozna dac jeszcze wiele innych przykladow.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 08-02-2016 16:59:16 
Szpilka śpuscił? Adamkowi wpierdol?Ledwo wygrał...z Adamkiem , który nie miał obozu i wpierdalał pierogi codzien u mamy przed walką...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-02-2016 17:08:43 
Już bez przesady z tym brakiem obozu itd...
Ilu z was przyszło do głowy że Adamek chciał mieć w razie porażki dobrą wymówkę? Hmm...
Niedługo zaczną ludzie pisać że w ogóle Adamek w środku ciągu alkoholowego wyszedł do Szpilki...
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 17:15:41 
Biorąc pod uwagę to, że Góral jest sponsorowany poprzez Borka..ma wszystko co powinien mieć pięściarz to jestem dobrej myśli. Bo to nie kurwa obiady u mamy, salka w szkole po znajomości i wąż w kieszeni jak w walce z patusem.
 Autor komentarza: TRM
Data: 08-02-2016 17:16:08 
up

widać że olał przygotowania. mieszkał u mamy, sparował z letrem, i wazył najwięcej w karierze. a to o czymś świadczy. oczywiście nie może się tym usprawiedliwać jako zawodnik ale to pokazuje że on boksuje już tylko dla $$$. zresztą po walce z vitem widać u niego braki w ambicji i już mnie jego walki nie jarają. kiedyś wstawałem zawsze w nocy i był ogień. poza tym jak widzę rogera rzygać mi się chce
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 08-02-2016 17:18:44 
ADS

Nieprawda, Hopkins wygrał z Dawsonem, ale go zwałowali.
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 17:19:50 
up

Piszesz z Vitem.. akurat obóz miał bardzo dobry przygotowawczy, dobrych sparingpartnerów, ale nie zaaklimatyzował się!!

A tak na poważnie to co by nie zrobił Adamek i nawet przyjechał pół roku wcześniej do Polski to i tak by nie wygrał, choć nie ukrywam, że cenie osobę Adamka, kiedyś byłem jego zapalonym fanem.
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 17:20:10 
do TRM to było
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-02-2016 17:22:27 
A dlaczego olał? Jak ktoś na takim poziomie może olać tak ważną walkę? Mnie to nie przekonuje. Tzn może i miał przygotowania "po kosztach" ale myślę że było to celowe zagranie by w razie czego mieć wymówkę a dwa by jak najwięcej zostało w kieszeni...
Jeśli zaś mam takie zdanie o tym to nie widzę powodu by nawet o tym wspominać. Nie przygotował się jak należy? To powinien tym bardziej zebrać surowe oceny kibiców bo świadczy to o nim TRAGICZNIE...(tym bardziej mając w pamięci wymówki po Vitaliju i ciągłe powtarzanie że ten błąd tyle go kosztował itd)
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 08-02-2016 17:31:31 
Nie będę nawet tego czytał.
Jakieś qrva teksty sponsorowane...
 Autor komentarza: spienionyjohny
Data: 08-02-2016 17:35:12 
Tyle hejtów na Adamka, który tyle zrobił dla polskiego boksu a to, że jest nieprawdziwy w tłumaczeniach po walce jak WIELU, którzy mieli gorsze i jeszcze bardziej śmieszne wymówki to nic nadzwyczajnego.. Natomiast tyle miłości dla tchórza, faularza,faceta który przegrał wszystko co było ważne(nie uważam żeby wynik z Ruizem czy Byrdem był kontrowersyjny, równe walki, które mogły pójść w dwie strony i poszły w strone mistrzów) i również kłamliwego w tłumaczeniach po przegranych A.G... ;)
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 08-02-2016 17:37:45 
Andrzej Gołota to najlepszy polski zawodowy i olimpijski bokser! Trzykrotnie ograbiony z tyutuł mistrzowskiego, miał na pieńsku z mafią i go udupili ale to inna historia. ODWOŁAJ TE SŁOWA ŚWINIO !
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 17:37:51 
AutorKomentarza
Data: 08-02-2016 17:31:31
Nie będę nawet tego czytał.
Jakieś qrva teksty sponsorowane...


Rollo sponsorowany to jesteś przez Państwo polskie, że bezrobotny m in ma prawo do opieki zdrowotnej, zasiłku.. Na to drugie się nie łapiesz, ale na to pierwsze- byłeś w PUP.
Okradasz Nas nicponiu, a podobno jesteś za Korwinem jak ja. wylądowałbyś pod postem.
Nie komentuj bo pokazujesz jakim jesteś gamoniem.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 08-02-2016 17:39:41 
RoyjrER

Hahaha no to teraz to dojebałeś dobre:)
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 08-02-2016 17:53:17 
Jak Tomek przegra to znowu będzie pieprzył ,że nie był sobą i tym sposobem będzie walczył prawie do 50 tak jak Goły.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 08-02-2016 17:59:31 
spienionyjohny gościu co ty porównujesz... Adamek rozwalał topowych zawodników, ale w niższych wagach i tam powinien zostać, ale poszedł po kasę. Ile się ogadał, że pobije Kliczkę? Jeśli chodzi o czas, w którym walczył Gołota i zawodników z jakimi się mierzył to jest przepaść. Zabiliby Adamka. Już o 2 tytułach ukradzionych nie wspomnę.
 Autor komentarza: skud
Data: 08-02-2016 18:04:17 
Zadaniem ,Adamka jest wygrac przed czasem ale nie wiem jak to zrobi.Wartosc zwyciestwa bedzie podwojna.Wtedy, Adamek moze zaczac byc brany pod uwage przez najlepszych w HW.Do ,tego dochodza Polscy ,kibice w USA wiec walka o tytul ,moze wisiec w powietrzu.IBF obskoczyc Martina i mamy Mistrza:)
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 18:04:25 
A co Wy nagle zdziwieni, Góral nie jest człowiekiem o szerokich horyzontach myślowych i będzie gadał to samo za każdym razem, ja nawet nie słucham wywiadów z nim, bo i po co. Dużo zrobił dla tego sportu, mega szacunek dla niego, ale też chciałbym, żeby dał sobie spokój.

No ale, jeśli znajdują się ludzie co mu fundują obozy, płacą mu sporo za walki to nie dziwota, że będzie obijał bądź będzie obijany nawet do 50 na PBN. Mi to tam wisi i tak pewnie obejrzę gdzieś w mieście, bo przeciwnik jest niezły jak na nasze warunki, także niech chłopaki sie obijają. Ich kasa, ich zdrowie. Lamentować nie ma sensu z tego powodu.
 Autor komentarza: TRM
Data: 08-02-2016 18:04:41 
RoyjrER

z vitalije to by przegrał nawet jakby roger mu w ringu walczyć pomagał ;) ale fakt przed walką we wrocławiu też były błędy bo faktycznie późno przyjechał. ogólnie widać to sknerstwo u adamka, przygotwania często po kosztach (kiedyś może tego nie było widać bo był w prime time i wygrywał walki w lhw i cw albo trochę więce inwestował) a od pewnego czasu nie ma w tym błysku i z daleko widać że chodzi już tylk szmal. poza tym sory... ppv na main event z moliną?
 Autor komentarza: TRM
Data: 08-02-2016 18:06:36 
a co jest z tym obozem fundowanym przez Borka? z jakiej to paki i to jakaś forma sponsoringu bo nie za bardzo rozumiem ? obóz to borek może ogarnąc zimnochowi który jest na dorobku a nie takiemu graczowi jak góral
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 18:09:33 
Adamek jak wygra może, mieć dostać szansę o pas MŚ. Z Martinem?
Tak!
I gdyby dostał taką możliwość walki z Martinem i jakby wygrał to nie napiszę, że mistrz słaby bo Góral na karku ma 40 lat.

Science fiction, głośno myślę.
Właśnie jemu Adamkowi życzyłbym zdobycia pasa, mimo wszystko. Ach ten patriotyzm.

https://www.youtube.com/watch?v=Tm6HrZvJr5E
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 18:11:40 
TRM
Ano tak, że Góral sam sobie obozu nie zoorganizuje, bo mu szkoda kasy, a jeśli ma sparować z jakimiś cudakami w świetlicy wiejskiej i jeść kapuśniak ze schabowym, a potem dać dobrą walkę no to już nawet janusze nie daliby się na nabrać po raz kolejny.
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 18:13:49 
Obopólna korzyść - i Borek i Adamek liczyć potrafią, a chyba wszyscy wiemy, że Molina to nie będzie ostatnia walka bez względu na wynik.
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 18:14:53 
TRM

Adamek przegrałby z Vitalijem. Umiejętności to jedno, Adamek ma i nie zapomni, lecz Vitalij to półka wyżej. Ja wierzyłem w zwycięstwo, a prawda okazała się okrutna. Taka prawda.
Łodżer też sprawy nie ułatwia, dziadek choć podchodzę do niego z szacunkiem to jednak nie nauczył niczego Adamka.

Borek mu załatwia bo jest w polsacie i nie wiem jak to wygląda, ale jest tak, że potrafi i może mu zorganizować obóz na wysokim poziomie.
 Autor komentarza: TRM
Data: 08-02-2016 18:14:58 
i korzyść dla polsatu bo Góral nie da ciała, dojna krowa będzie walczyć. ale syf...
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 18:19:23 
TRM weż wyluzuj bo można Adamka nie lubić, ale trzeba go cenić.
Sam nie wykupię PPV.
Jako młodziak tutaj nie skacz za bardzo bo utniemy głupie wypowiedzi w mik. Zachowaj się, to będzie dla Ciebie z pożytkiem.
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 18:20:44 
Najgorzej, że Sosnowski wraca z tym kulfonem z Węgier co ostatnio z Chisorą walczył, po pięknej wiktorii pewnie uwierzy znów w siebie i w razie porażki Adamka mamy kolejny sHIT na PBN.
 Autor komentarza: TRM
Data: 08-02-2016 18:49:48 
RoyjrER

Adamka za jego dokonania szanuję . ale za ostatnie czasy już mniej, bo gość który olewa przygotowania na mega polską walkę w ppv to jest chyba coś nie tak. zresztą to samo teraz z moliną. próba nabicia kabzy i nic więcej. mógł skończyć i odejść a nie kombinować. a co do wieku to morde stul bo o boksie pewnie się dowiedziałeś od walki adamek vs gołota a teraz zgrywasz starego znawce
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 18:56:15 
tolek78

Trzeba kurestwo bezrobotne, silne zaaoprobować do pracy. Kaleką nie jest, a robi z siebie śmiecia. Chłop w pełni zdrowia i Nas okrada. A wziąłby się kutas do roboty, w końcu :-)
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 18:57:56 
TRM
Jesteś skończony.
Pisz dalej, sam zobaczysz laiku.
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 19:05:21 
TRM kici kici napierdalaj jaki jesteś kozak, na co czekasz? Czekam na wywód. Pisz dalej, dalej xD
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 19:11:09 
TRM to zwykła pała jest bo wlazła, zrobiła szum i odeszła.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-02-2016 19:15:27 
Gdyby do Moliny wyszedl Adamek z walk z Grantem czy Areeola to bylbym o wynik spokojny..Tamten Adamek choc waciany to byl naprawde szybki..Jaka jest dzisiejsza forma Gorala?..walka z Saleta mi tej odpowiedzi nie daje..A poprzednie walki z dobrymi rywalami Szpilka, Glazkowem przegrywal..Mysle ze moze to byc trudny wieczor dla Adamka..trudno powiedziec czy wygra czy przegra ale nie bedzie to spacerek..
 Autor komentarza: inzZ
Data: 08-02-2016 19:57:51 
"Autor komentarza: BlackDogData: 08-02-2016 17:22:27
A dlaczego olał? Jak ktoś na takim poziomie może olać tak ważną walkę? Mnie to nie przekonuje. Tzn może i miał przygotowania "po kosztach" ale myślę że było to celowe zagranie by w razie czego mieć wymówkę a dwa by jak najwięcej zostało w kieszeni...
Jeśli zaś mam takie zdanie o tym to nie widzę powodu by nawet o tym wspominać. Nie przygotował się jak należy? To powinien tym bardziej zebrać surowe oceny kibiców bo świadczy to o nim TRAGICZNIE...(tym bardziej mając w pamięci wymówki po Vitaliju i ciągłe powtarzanie że ten błąd tyle go kosztował itd)"
----------------
Nawet jesli zrobil to zeby miec wymowke to faktem jest, ze olał przygotowania i był duzo gorzej przygotowany niz np przy walce z Saletą
 Autor komentarza: BOXER
Data: 08-02-2016 20:15:07 
Nie wierze w Adamka. Myśle ze przegra przez KO
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 08-02-2016 20:20:07 
RoyjrER

"Rodżer nauczył mnie amerykańskiego stylu, unikania i blokowania nie mogłem w HW toczyć takich walk jak w LHW i CW. Teraz dostaję tylko obcierki i mogę cieszyć się zdrowiem."- Tomasz Adamek.
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 20:53:45 
XD
 Autor komentarza: inzZ
Data: 08-02-2016 21:02:44 
@Royler
A Ty sie chlopcze kontroluj, bo wiesz, ze ja mam ciezka reke
 Autor komentarza: BGroup
Data: 08-02-2016 21:22:20 
molina vs adamek starcie prospektów pretendentów :)
Adamek to bokserski emeryt a pbn to bokserskie gówno
okazywanie emocji jest nie na miejscu
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 21:22:30 
up

:-) To dobrze, że masz ciężką rękę, a co powiesz na to jak ktoś ma mocniejszą od Ciebie?
Zapaqdniesz się pod ziemię, czy dalej będziesz strugał wariata xD?
 Autor komentarza: RoyjrER
Data: 08-02-2016 21:23:09 
to do magistra iznżyniera było :-0
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 08-02-2016 21:24:11 
Molina wytrzymywał bombardowanie Wildera wiec i Adamka zniesie, a przy tym sam będzie uderzał i wydaje się, że ręce ma dość ciężkie. Eric niewiele niższy od Wildera, a tak często wspominane zdjęcie
jaki to Adamek był mały przy nim, i będzie też mały przy Molinie, który ma też niezły zasięg.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 09-02-2016 02:22:39 
boleslawchrobry
Data: 08-02-2016 15:57:05
A oczywiście, że żaden wynik nie będzie niespodzianką. Ja obstawiam, że Adamek choć stary i wolny, ustoi cepy Moliny i wygra na punkty jakąś niezbyt wielką różnicą, wypracowaną pod koniec walki.to akurat wielce prawdopodobne - ale oczekuje ze molina postawi twarde warunki
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.