ROACH: KOWALIOW BĘDZIE ZA SILNY DLA WARDA

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2016-02-06

Freddie Roach z bliska przekonał się o sile Siergieja Kowaliowa (29-0-1, 26 KO), kiedy patrzył przed tygodniem, jak Rosjanin obija jego podopiecznego Jeana Pascala. - Jego siła zrobiła różnicę - przyznał później. I przypuszcza, że zrobi ponownie, gdy Kowaliow będzie boksować z Andre Wardem (28-0, 15 KO).

- Kowaliow to mój przyjaciel, byliśmy przyjaciółmi już przed jego potyczką z Pascalem, może nie na konferencjach prasowych, ale po wszystkim podaliśmy sobie ręce. To osoba pełna szacunku, sympatyczny facet. Życzę mu powodzenia w starciu z Wardem. Myślę, że będzie dla niego za duży i za silny - stwierdził amerykański szkoleniowiec.

- Wiem, że Andre to doskonały bokser, ale długo nie walczył i podczas tej przerwy z pewnością nie stał się lepszym pięściarzem. W powrocie nie wypadł zbyt dobrze na tle niezbyt dobrego rywala. Myślę, że ten rozbrat z ringiem mu zaszkodził. Może sobie nie poradzić z siłą Siergieja. Lubię w każdym razie ich obu i obu życzę powodzenia. Czekam na tę walkę - dodał.

Rosjanin i Amerykanin mają skrzyżować rękawice jesienią, prawdopodobnie w listopadzie. Wcześniej obaj stoczą jeszcze po jednej walce.