GARCIA WYPUNKTOWAŁ GUERRERO I ZDOBYŁ PAS FEDERACJI WBC

Redakcja, Informacja własna

2016-01-24

Danny Garcia (32-0, 18 KO) w obecności ponad dwunastu tysięcy kibiców zgromadzonych w Staples Center w Los Angeles pokonał na punkty Roberta Guerrero (33-4-1, 18 KO) i zdobył wakujący tytuł mistrza świata wagi półśredniej według federacji WBC.

Początek należał do "Ducha", który nie tylko zadawał więcej ciosów, był aktywniejszy, ale przede wszystkim swoim jabem szachował przeciwnika, który za wszelką cenę starał się trafić czymś mocnym. Po słabszych pierwszych minutach, Garcia wrócił dobrą czwartą rundą, lecz w piątej zagapił się na moment i zainkasował mocny lewy krzyżowy przy linach. Szybko jednak poukładał sobie to wszystko i zdominował szóste starcie. Coraz lepiej skracał dystans, trafiał sierpami, kilka razy doszedł też jego prawy podbródek i wydawało się, że przełamuje Guerrero. Ten zdołał jeszcze wykrzesać z siebie więcej i w ostatniej odsłonie rozgorzała niezła bitka, będąca fajnym zakończeniem tej interesującej konfrontacji.

ZAROBKI PIĘŚCIARZY >>>

Po ostatnim gongu sędziowie byli wyjątkowo zgodni. Każdy z nich wytypował przewagę Garcii w stosunku 116:112. Tym samym "Swift" zdobył tytuł w drugiej kategorii i przejął schedę po Floydzie Mayweatherze Jr.