KOROBOW ZGŁASZA SWOJĄ KANDYDATURĘ NA RYWALA GOŁOWKINA

Ryan Burton, Boxingscene

2016-01-22

Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) jest w trakcie poszukiwania rywala na 23 kwietnia. Kilku potencjalnych przeciwników już mu odmówiło, ale swoją kandydaturę zgłasza teraz świetny Matt Korobow (25-1, 14 KO), który wciąż nie spełnił jeszcze pokładanych w nim nadziei na ringach zawodowych.

Jeszcze dwa lata temu dużo mówiło się o tym zestawieniu i praktycznie wszyscy byli pewni, że niedługo obaj się spotkają na szczycie wagi średniej, być może w jakiejś unifikacji. Tymczasem Korobow doznał szokującej porażki z Andym Lee, ponad rok pauzował i dopiero w miniony weekend udanie powrócił do gry.

- Wczoraj dostałem telefon z zapytaniem, czy jesteśmy zainteresowani taką walką? Porozmawiałem więc z Mattem, a ten powiedział mi "Tak". Jesteśmy więc bardzo zainteresowani - zdradza Cameron Dunkin, doradca Korobowa. - Na chwilę obecną nie ma żadnego porozumienia, jednak my wyrażamy gotowość i chęć na takie spotkanie - dodał Dunkin.

Popularny "GGG" w zeszłym roku najpierw odprawił dwóch wartościowych rywali, by w połowie października dołożyć do swojego pasa WBA również tytuł w wersji IBF. Korobow w boksie olimpijski dwukrotnie (2005 i 2007) zdobywał złoty medal mistrzostw świata.