TOP 10 WAGI CIĘŻKIEJ WEDŁUG JOHNNY'EGO NELSONA

Redakcja, Sky Sports

2016-01-19

Johnny Nelson, rekordzista pod względem liczby obron pasa mistrzowskiego w wadze junior ciężkiej, obecnie ekspert telewizji Sky Sports, podzielił się z kibicami swoją listą dziesięciu najlepszych dzisiaj zawodników dywizji ciężkiej.

Pierwsze miejsce zajął oczywiście Tyson Fury. - Pokonał króla królów, co nie udało się nikomu - argumentuje Nelson, mając na myśli listopadowy triumf Anglika nad Władimirem Kliczką.

Ukrainiec uplasował się na drugiej lokacie, a podium zamyka czempion WBC Deontay Wilder, który w miniony weekend rozprawił się z Arturem Szpilką. Nelson ma wątpliwości, czy "Brązowy Bombardier" to zawodnik najwyższej klasy, ale podkreśla, że "nie można się kłócić z faktem, że to niepokonany mistrz świata".

W rankingu zabrakło miejsca dla kreowanego na wielką gwiazdą królewskiej kategorii Anthony'ego Joshuy (15-0, 15 KO). Według Nelsona jego rodak zajmuje w tej chwili dwunastą pozycję, jeszcze za Rusłanem Czagajewem. - Wiemy, że może znokautować 60% zawodników na mojej liście, ale to doświadczeni i nieobliczalni pięściarze. Dajmy mu jeszcze 18 miesięcy, wtedy zobaczymy - stwierdził.