Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-11

 MICHAŁ GERLECKI: WYCIĄGNĄŁEM WNIOSKI, WRÓCĘ MOCNIEJSZY

- Porażka z Ajetoviciem była dla mnie bardzo bolesna. Popełniłem w niej mnóstwo błędów, a już na pewno strzałem w kolano było to, że do walki zbijałem ponad dziesięć kilogramów, co w konsekwencji przełożyło się na moją słabą postawę w ringu. Najważniejsze, że wyciągnąłem odpowiednie wnioski i z początkiem marca wrócę mocniejszy - zapowiada Michał Gerlecki (11-1, 6 KO), który trzy miesiące temu w Białymstoku doznał pierwszej zawodowej porażki z rąk Gearda Ajetovicia.


ŻEROMIŃSKI BĘDZIE SPAROWAŁ Z JACKIEWICZEM

Michał Żeromiński (9-2, 1 KO) przyjechał na krótki obóz do Dzierżoniowa. Wszystko w ramach przygotowań do walki 27 lutego w Radomiu. Podczas tej samej gali wystąpi również były mistrz Europy i pretendent do tytułu mistrza świata wagi półśredniej, Rafał Jackiewicz (47-14-2, 22 KO). Wkrótce obaj rozpoczną wspólne sparingi.


FURY BOKSEREM ROKU MAGAZYNU THE RING

Tyson Fury (25-0, 18 KO) został wybrany bokserem roku według prestiżowego magazynu The Ring. Brytyjczyk 28 listopada ubiegłego roku sprawił jedną z największych sensacji w XXI wieku w boksie. Pokonał niepokonanego od 2004 roku Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) na jego terenie i zdobył pasy WBA, WBO, IBF oraz właśnie wspomnianego magazynu The Ring dla najlepszego zawodnika w wadze ciężkiej.ZIMNOCH: TRZYMAM KCIUKI ZA SZPILKĘ

Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) i Artur Szpilka (20-1, 15 KO) nie należą raczej do swoich sympatyków. Ich drogi regularnie się krzyżują. Popularny "Szpila" w najbliższą sobotę zaatakuje Deontaya Wildera (35-0, 34 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej. Mało kto daje Polakowi szansę, tymczasem znienawidzony rywal zza miedzy wcale nie skreśla "Szpilę" w tej konfrontacji.