WYRÓŻNIENIA DLA JAKUBOWSKIEGO I JABŁOŃSKIEGO

Początek roku to zawsze czas rozmaitych plebiscytów, podsumowań i wyróżnień dla najlepszych pięściarzy 2015 roku. Kibice i media docenili między innymi wicemistrzów Europy i jednocześnie liderów Rafako Hussars Poland Tomasza Jabłońskiego (-75kg) oraz Igora Jakubowskiego (-91kg).

O obydwu pięściarzach coraz głośniej. Jabłoński (SAKO Gdańsk) jest szczególnie popularny w Trójmieście, zaś Jakubowski (Zagłębie Konin) w rodzinnym Koninie i Wielkopolsce.

- Zostałem uznany przez kapitułę "Sportowcem Roku" w 63. Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego, a nagrodę finansową dostałem podczas uroczystej ceremonii. Wcześniej zająłem czwarte miejsce podczas XIII Gali Sportu w Gdańsku – powiedział 27-letni Tomasz.

- Ja w plebiscycie na Sportowca Konina byłem pierwszy w głosowaniu dziennikarzy i drugi w głosowaniu kibiców. Z kolei wraz ze swoim szkoleniowcem Andrzejem Goińskim za medal Mistrzostw Europy zostaliśmy uhonorowani tytułami wybitnego zawodnika i trenera Województwa Wielkopolskiego za rok 2015 – mówi 23-letni Igor.
 
Obaj bokserzy przygotowują się z Husarią do nowego sezonu, ale już wiadomo, że zabraknie ich w meczu inauguracyjnym z Caciques Venezuela. W ostatnim czasie mieli problemy zdrowotne. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia w hali Znicza w Pruszkowie.

- W moim przypadku na boksowanie jeszcze za wcześnie, ale realizuję plan treningowy i myślę, że już będę gotowy na mecz wyjazdowy z Argentyną w lutym. Bardzo solidnie pracuję na zajęciach i liczę, że szybko wejdę na odpowiednie obroty po przerwie. Mam też nadzieję, że koledzy powygrywają z Wenezuelczykami i nowy sezon Husaria zacznie od zwycięstwa – dodał Jabłoński.
 
Na razie nie wiadomo jak długo potrwa absencja Igora Jakubowskiego w meczach World Series of Boxing. W wadze -91kg wystąpi teraz Michał Olaś, zaś -75kg Paweł Rumiński.

- Na pewno jako mięso armatnie nie wyjdę do ringu. Muszę być przygotowany na 100 proc. W tym sezonie pojedynki są w WSB są ważne, ale jeszcze większe znaczenie mają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Jeszcze mam sporo tygodni do skutecznej walki o wyjazd do Rio de Janeiro – powiedział Jakubowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 11-01-2016 18:16:16 
i o to chodzi chłopaki , w drodze po sukces!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.