Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-10

 67. URODZINY GEORGE'A FOREMANA

10 stycznia 1949 roku urodził się legendarny czempion królewskiej dywizji, siejący pogrom i zniszczenie George Foreman (76-5, 68 KO). Obchodzący dzisiaj swoje 67. urodziny ringowy mocarz zawładnął ówczesną wagą ciężką, którą wszyscy eksperci określają zgodnie jako najsilniej obsadzoną w historii boksu zawodowego.ABRAHAM vs RAMIREZ: STRONY DOSZŁY DO POROZUMIENIA

Co prawda klamka jeszcze nie zapadła, ale wygląda na to, że promotorzy Arthura Abrahama (44-4, 29 KO) - mistrza świata wagi super średniej federacji WBO, oraz Gilberto "Zurdo" Ramireza (33-0, 24 KO), oficjalnego pretendenta do tego tytułu, doszli do porozumienia i nie trzeba będzie przeprowadzać przetargu na organizację ich pojedynku.GRADOWICZ WCIĄŻ LEKKO 'ZARDZEWIAŁY'

Od momentu utraty pasa federacji IBF wagi piórkowej Jewgienij Gradowicz (21-1-1, 9 KO) notuje wyraźny spadek formy. Wczoraj wieczorem na hiszpańskim ringu męczył się z lepszym niż by na to wskazywał rekord Jesusem Galicią (13-9-1, 8 KO). Mimo wszystko wygrana powinna być znacznie okazalsza.


GOŁOWKIN ZMIERZY SIĘ Z SAUNDERSEM W WIELKIEJ BRYTANII?

Cały czas w mediach obecny jest temat walki Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) z Billym Joe Saundersem (23-0, 12 KO). Brytyjczyk powiedział niedawno, że jednym z warunków dojścia do walki jest zorganizowanie jej w Wielkiej Brytanii. Czy Gołowkin byłby gotowy na walkę na wrogim terenie? Na te pytanie dla portalu BoxingScene.com odpowiada jego promotor, Tom Loeffler.


MATTHYSSE PRZEJDZIE DO WAGI PÓŁŚREDNIEJ?

Lucas Martin Matthysse (37-4, 34 KO) porozmawia w tym tygodniu ze swoimi promotorami na temat przyszłości. Argentyńczyk ma zdecydować, w jakiej wadze chce walczyć - super lekkiej czy półśredniej. Poruszony zostanie też temat walk rewanżowych z Rusłanem Prowodnikowem i Mauricio Herrerą.


TRINIDAD ODWIEDZIŁ COLONA. 'CZUĆ BYŁO OBECNOŚĆ BOGA'

Słynny Felix "Tito" Trinidad wybrał się w sobotę do Atlanty, gdzie odwiedził swojego znajdującego się w śpiączce rodaka Pricharda Colona. Byłemu czempionowi trzech kategorii wagowych towarzyszyły matka i jedna z sióstr. - To była wizyta trzech króli - pisze na Facebooku rodzina Colona, nawiązując do niedawnego święta.

MAŁE PIĘŚCI: SZPILKA vs WILDER (UNDERCARD)

16 stycznia oczy pięściarskiego świata będą zwrócone na nowojorski Brooklyn. Zobaczymy tam trzy walki o mistrzostwo świata (dwa starcia ''ciężkich'' i walkę Amandy Serrano) oraz kilka innych ciekawych pojedynków, które aż kipią od bokserskiego talentu czystej wody. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.