Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-07

 WBC ODPOWIADA MAYWEATHEROWI

Podczas swojego cotygodniowego spotkania z prasą, prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman został poproszony o komentarz w sprawie ostatniej wypowiedzi byłego króla P4P Floyda Mayweathera. Absolutnym dowodem na to, że udaje nam się zwalczyć rasizm jest fakt, że najwięcej za walkę w historii boksu zarobił Floyd Mayweather - odpowiada.
KAMIL SZEREMETA PRZYGOTUJE SIĘ DO KARPECA W LONDYNIE

- Już wkrótce przenoszę się do Londynu, gdzie wspólnie z Krzysztofem Zimnochem będę szlifował formę do najbliższego startu - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG Kamil Szeremeta (12-0, 1 KO), który już 20 lutego podczas gali w Legionowie stanie przed trudnym zadaniem, krzyżując rękawice z niepokonanym Artiomem Karpecem (21-0, 6 KO). Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund.

TEDDY ATLAS: NIE MAM NIC DO ROACHA

Bob Arum nie powiedział tego wprost, ale ludzie z jego otoczenia twierdzą, że szef stajni Top Rank przy okazji walki Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO) z Timothy Bradleyem (33-1-1, 13 KO) liczy na to, że atmosferę podgrzeją dwaj charyzmatyczni trenerzy zawodników - odpowiednio Freddie Roach oraz Teddy Atlas. Ten drugi zapewnia jednak, iż nie ma nic do swojego kolegi po fachu i nie da się wciągnąć w pyskówki.


ORTIZ WRÓCI W MARCU LUB KWIETNIU

Luis Ortiz (24-0, 21 KO) zakończył z przytupem rok 2015. Rozbił faworyzowanego Bryanta Jenningsa (19-2, 10 KO), czym zaskabił sobie fanów wagi ciężkiej. Pozostaje pytanie - kiedy Kubańczyk wróci na ring? O ten aspekt Erica Gomeza z Golden Boy Promotions zapytał redaktor The Ring Michael Woods.

WIDEO: NOWOROCZNY TRENING TOMASZA JABŁOŃSKIEGO

Tomasz Jabłoński (-75kg) w zeszłym roku nie tylko zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy, ale również z rankingu WSB zapewnił sobie awans na Igrzyska Olimpijskie. Nasz najlepszy "średni" w nowym roku ostro już trenuje, a kamera BOKSER.ORG towarzyszyła mu podczas wczorajszych zajęć. Wkrótce więcej materiałów - zostańcie z nami.DAWID MICHELUS: CIĘŻKO TRENUJEMY

Siergiej Korczyński, który od tego sezonu dołączył do ekipy Husarii, chwali sobie współpracę z Dawidem Michelusem. Sam zawodnik natomiast nie ukrywa, że liczy na większe sukcesy w roku olimpijskim. Z aktualnym mistrzem Polski wagi lekkiej porozmawialiśmy wczoraj. Zapraszamy!MARK DE MORI: WALKA Z HAYE'EM ZAKOŃCZY SIĘ SZYBKO

- Tak naprawdę nikt na mnie nie stawia i cała presja jest na rywalu. To on musi się dobrze pokazać i wyglądać efektownie, nie ja. Trudno powiedzieć, czy zdecydował się wrócić dla pieniędzy czy chwały, ale z pewnością będzie dobrze przygotowany - mówi Mark de Mori (30-1-2, 26), który w przyszłą sobotę skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej, Davidem Haye'em (26-2, 24 KO).
GARCIA: MAYWEATHER MÓGŁBY SPRAWIĆ PROBLEMY GOŁOWKINOWI

Jeśli Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) chciałby powrócić na ring, to jedną z najlepszych opcji byłaby walka przeciwko mistrzowi organizacji WBA i IBF w wadze średniej, Giennadijowi Gołowkinowi (34-0, 31 KO). Amerykanin już stoczył inne kasowe pojedynki, jak choćby z Alvarezem, Cotto czy Pacquiao, ale walka rewanżowa z jednym z wymienionych zawodników byłaby raczej stratą czasu, ponieważ fani chcą czegoś innego, na co byliby gotowi wyłożyć pieniądze.