TRENER PERNELLA WHITAKERA W NAROŻNIKU PALACIOSA

Ireneusz Fryszkowski, RingBlog

2016-01-04

Francisco "The Wizard" Palacios (23-3, 14 KO) już 2 kwietnia w Krakowie spotka się z Michałem Cieślakiem (11-0, 7 KO). Były dwukrotny pretendent do mistrzostwa świata federacji WBC kategorii junior ciężkiej poinformował, kogo zobaczymy w jego narożniku podczas Polsat Boxing Night.

Głównym trenerem Palaciosa będzie Anthony "Chill" Wilson, który wcześniej pracował z bokserską amerykańską drużyną olimpijską, a także stał w narożniku takich mistrzów świata jak Pernell Whitaker czy Randall Bailey. Na emeryturę przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tam był trenerem pierwszego profesjonalnego boksera z tego kraju Eisa Al Daha (8-2, 4 KO), który walczył zawodowo w latach 2007-2012. Obecnie pracuje w gymie w Dubaju.

Tym samym Palacios zrezygnował z poprzedniego trenera Luisa Pereza, z którym poniósł porażkę przez ciężki nokaut już w pierwszej rundzie z Dmitrijem Kudriaszowem (18-1, 18 KO) 10 kwietnia minionego roku w Moskwie.

Palacios nie zmienił natomiast cutmana, który towarzyszył mu w narożniku podczas feralnego występu w Rosji. Będzie nim Tony "Magical Medic" Suarez. Jeśli zaś chodzi o przygotowanie fizyczne "Czarodzieja" do walki z Cieślakiem, zajmie się tym Manuel Calderon.

W wywiadzie dla RingBlog.pl zapytany o to, czy ma już jakiś sparingpartnerów, którzy będą imitować styl pięściarza z Radomia, Portorykańczyk odpowiedział - Prawdziwy obóz ze sparingami i treningami czysto bokserskimi odbędzie się w lutym, kiedy mój trener wróci z Dubaju. Dopiero wtedy wszystko będzie gotowe.

Ogłaszając sztab Palacios twierdzi, że wróci z nim do formy nie tylko psychicznej, ale i fizycznej, a także zapewni sobie walkę o tytuł mistrza świata, jak podkreślił - tym razem wygrywając w Polsce. Kluczem w dobrych przygotowaniach mają być bardzo dobre relacje jakie łączą Palaciosa z całą trójką szkoleniową.