Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-03

 JEŻEWSKI I JANIK DOSTALI OFERTĘ WALKI Z BRIEDISEM

Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, pięściarz kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO) dostał propozycję walki z pogromcą Manuela Charra, silnie bijącym Mairisem Briedisem (18-0, 15 KO). Z kolei promotor bokserski Krystian Cieśnik za pośrednictwem Twittera poinformował, że ofertę pojedynku z Łotyszem dostał również były pretendent do tytułu mistrza świata Łukasz Janik (28-3, 15 KO)


MICHAŁ CIEŚLAK POCZEKA NA PBN I PALACIOSA

Już za nieco ponad miesiąc boks zawodowy zawita do Legionowa. Impreza odbędzie się wcześniej niż zazwyczaj, dokładnie 20 lutego, a wszystko przez galę Polsat Boxing Night w pierwszy weekend kwietnia. Początkowo Michał Cieślak (11-0, 7 KO) był intensywnie przymierzany do występu w lutym, lecz z racji niemal pewnej walki na początku kwietnia z Francisco Palaciosem (23-3, 14 KO), ostatecznie musiał zrezygnować ze startu w Legionowie.JONATHAN GONZALEZ POWRÓCI 16 MARCA

Mistrz świata juniorów kategorii muszej z 2008 roku z Meksyku Jonathan Gonzalez (18-1-1, 12 KO) swój pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy 19 marca podczas gali organizowanej przez zawodową grupę Universal Promotions w Portoryko. Posiadacz pasa WBC Latino był też w przeszłości młodzieżowym mistrzem świata federacji WBO w wersji tymczasowej. Rywal 24-latka na marcowy występ nie jest jeszcze znany.

HUSARZY WRÓCILI DO PRACY

Po krótkiej przerwie pięściarze Rafako Hussars Poland wrócili do pracy przed rozgrywkami ligi WSB. W pierwszym treningu wziął udział między innymi wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg), który zgodnie z tradycją w Nowy Rok kąpał się w Bałtyku.


MARIUSZ BISKUPSKI ZAWALCZY NA GALI W BERLINIE

Jeden z pierwszych polskich pięściarzy, którzy przeszli na zawodostwo boksując w naszym kraju, Mariusz Biskupski (21-42-2, 8 KO) stoczy za kilka dni swój 65. pojedynek w dotychczasowej karierze w boksie zawodowym. Niezwykle doświadczony pięściarz 9 stycznia podczas gali w Berlinie skrzyżuje rękawice z Dario Soccim (7-2-1, 2 KO). Na tej samej imprezie Marcin Rekowski miał skrzyżować rękawice z Michalem Wallischem.
95. ZAWODOWA WALKA NIEZNISZCZALNEGO ISMAILA ABDOULA

Boksujący od prawie dwudziestu lat na ringach zawodowych Ismail Abdoul (57-36-2, 20 KO) wielokrotnie udowadniał jak twardym jest pięściarzem i jak ciężko zwyciężyć z nim przed czasem. Właściwie tylko raz jednemu z jego rywali udało się pokonać go przed czasem - był nim nasz Krzysztof Włodarczyk, który zastopował Abdoula w 12. rundzie podczas ich walki w Opolu w 2002 roku. Teraz 39-letni bokser nie składa broni i zawalczy o zawodowe mistrzostwo Belgii.