W KWIETNIU GOŁOWKIN-SAUNDERS? JEST DUŻA OFERTA DLA ANGLIKA

Steve Kim, boxingscene.com

2015-12-31

Tom Loeffler, promotor Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO), potwierdził, że złożył świeżo upieczonemu mistrzowi WBO w wadze średniej Billy'emu Joe Saundersowi (23-0, 12 KO) propozycję walki z Kazachem na kwietniowej gali w USA.

- To prawda. Walka unifikacyjna jest naszym priorytetem, wysłaliśmy Frankowi Warrenowi [promotorowi Saundersa] wysoką ofertę. Pracujemy jeszcze nad lokalizacją, w każdym razie hala Madison Square Garden jest bardzo zainteresowana zrobieniem takiego pojedynku, bo na ostatnie zawody z udziałem Gołowkina sprzedano tam komplet biletów - oznajmił Loeffler.

Saunders zdobył pas WBO 19 grudnia, zwyciężając na punkty w Manchesterze Andy'ego Lee. Nie wiadomo jednak, czy będzie zainteresowany potyczką z "GGG" - po pokonaniu Irlandczyka przyznał wprawdzie, że chciałby się z nim spotkać, ale najwcześniej za 18 miesięcy.

Na ewentualnej gali Gołowkin-Saunders mógłby też wystąpić mistrz wagi muszej, w opinii wielu najlepszy bokser świata bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (44-0, 38 KO). Na razie to jednak nic pewnego. - Jak sfinalizujemy walkę Giennadija, to porozmawiamy z jego promotorem - mówi Loeffler.