CHAVEZ JR: MOIM CELEM JEST JACK I PAS WBC

To ma być rok powrotu na szczyt Julio Chaveza Jr (49-2-1, 32 KO). Głównym celem pozostaje niezmiennie Badou Jack (20-1-1, 12 KO) i należący do niego pas federacji WBC kategorii super średniej.

Mijający sezon nie był dla "Cesarza Juniora" zbyt udany. Najpierw ostre lanie sprawił mu "Polski Książę", a potem wygraną nad Marcosem Reyesem okupił kontuzją lewej ręki i długą rehabilitacją.

- Przegrałem z Fonfarą, naturalnym półciężkim, w dodatku po długiej przerwie. To naprawdę twardy rywal. Następnie pobiłem Reyesa, ale zraniłem rękę. Jestem jednak zadowolony ze swojej nowej drużyny - zapewnia Meksykanin.

- Być może uda mi się teraz zaatakować tytuł wagi super średniej, który należy do Jacka. Do takiej walki mogłoby dojść na przełomie marca i kwietnia. Mam 29 lat, wchodzę właśnie w najlepszy okres swojej kariery. Jestem doświadczony, dojrzały, no i wiem czego chcę. Chcę pasa WBC i koncentruję się tylko na tym - kontynuował dawny champion wagi średniej, który chyba na dobre odpuścił sobie już zmagania z "półciężkimi".

- Zamierzam pozostać w dywizji super średniej. Rywale w wadze półciężkiej są przy mnie naprawdę duzi, dlatego chcę rywalizować w niższej kategorii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-12-2015 07:27:06 
I znając życie z Badou Jackiem wystarczy juniorowi wytrwać 12 rund, by mieć pas w nowej kategorii wagowej. Już Suleiman zadba o wynik..
Zdaje się Jack tez o tym wie, bo przebąkiwał o unifikacji..
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 27-12-2015 10:41:02 
MLJ

Chyba nie do końca jest tak, że Jack chce "uciec" od walki z Chavezem i chce unifikacji.

Chce unifikacji bo chłopak jest ambitny wg mnie.

Przed Chavezem nie musi nigdzie ucieka tak wygląda 15 WBC w SŚ:

1 .- Callum Smith (GB) SILVER/BBB C
2 .- Gilberto Ramirez (Mexico) NABF
3 .- George Groves (GB)
4 .- Anthony Dirrell (US)
5 .- Andre Dirrell (US)
6 .- Alexander Brand (Colombia) LATINO
7 .- Hadillah Mohoumadi (France) EBU
8 .- Schiller Hyppolite (Haiti/Canada) FRANCOPHONE
9 .- Lucian Bute (Canada)
10 .- Martin Murray (GB)
11 .- Sakio Bika (Cameroon)
12 .- Zac Dunn (Australia)
13 .- Patrick Nielsen (Denmark)
14 .- Dilmurod Satybaldiev (Kyrgystan)
15 .- Rogelio Medina (Mexico)
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 27-12-2015 10:44:36 
*

Niby wiadomo jak Meksyki są traktowanie przez WBC (czyt. Arreola dostający 3 razy szanse walki o pas. No 1 o pas i 2 eliminatory, no i przede wszystkim Canelo), ale nie wydaje mi się, żeby od razu wcisnęli Chaveza. Tzn do 15 mogą go wcisnąc bez problemu, ale jako mandatory to raczej już nie. Wydaje mi się, że jak Jack się nie zgodzi to Chavez jest 2 walki do walki o pas w SŚ WBC.
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 27-12-2015 10:46:11 
*****

Co ja piszę :/ Przecież Arreola miał 2 walki o pas i 1 eliminator. Pierwszy eliminator przegrał i w nagrodę dostał za to walkę o wakujący tytuł :D
 Autor komentarza: kabat0302
Data: 27-12-2015 11:16:28 
Moim zdaniem nawet Chavez nie poradziłby sobie z Badou Jackiem teraz tylko jedzie na nazwisku sławnego ojca tak naprawdę jego czas został zweryfikowany w walce z Martinezem teraz to już równia pochyła a walka z Reyesem w ogóle nie zaimponowała mi tyle obiecanek przed walką mówienie o przemianie Juniora a tak naprawdę to tylko średniawka :)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 28-12-2015 01:53:07 
Nie dziwne ,że chce walki z Badou Jack, gdyż to zawodnik od Floyda, a jak wiemy Floyd lubi na swoich galach jak najwięcej Meksyków , a taki Junior przyciagnie duzo latino. Nie zdziwie sie jak by Floyd pomógł sędziom dać wygrać Juniorowi i wtedy Junior przejdzie do Floyda i będzie magnesem dla jego ,, meksykanskich ,,gal i kurą znoszącą złote jaja jak Rudy u Dela Hoi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.