RAFAŁ JACKIEWICZ PRZED PBN WYSTĄPI WCZEŚNIEJ W RADOMIU?

Redakcja, Informacja własna

2015-12-22

Rafał Jackiewicz (47-14-2, 22 KO) wygraną nad faworyzowanym Michałem Syrowatką (13-1, 4 KO) otworzył sobie kilka nowych furtek. Być może zobaczymy wojownika z Mińska Mazowieckiego w akcji szybciej niż nam się zdawało.

Informowaliśmy już Was o tym, że były mistrz Europy może zaboksować na gali Polsat Boxing Night w Krakowie, gdzie spotkałby się z Kamilem Szeremetą (12-0, 1 KO). Teraz jednak powraca temat rewanżu na tej gali z Syrowatką, bo druga konfrontacja z Gianlucą Branco (49-3-1, 24 KO) o mistrzostwo Europy raczej jest nie do udźwignięcia z powodów finansowych. Walka z Michałem miałaby odbyć się w limicie kategorii półśredniej.

Ale do PBN jeszcze sporo czasu, a Rafał nie lubi próżnować. Były pretendent do tytułu IBF jest już po słowie z Mariuszem Grabowskim i jest więcej niż prawdopodobne, że wystąpi  już 20 lutego podczas planowanej gali w Radomiu. Rywal oczywiście nie byłby kimś z czołówki, bo przecież w perspektywie Jackiewicz będzie miał priorytetowy start sześć tygodni później w Krakowie.

Kto mógłby pojawić się na gali Tymexu w Radomiu? Oprócz Jackiewicza pewniakami wydają się Sasza Sidorenko (2-0), Michał Żeromiński (9-2, 1 KO), a po pierwszej zawodowej porażce gotowy do startu powinien być już również Michał Gerlecki (11-1, 6 KO).