Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-20

 ROBERT HELENIUS MISTRZEM EUROPY WAGI CIĘŻKIEJ

Wydawało się, że dla Roberta Heleniusa (22-0, 13 KO) to będzie spacerek i tak też wszystko się zaczęło. Potem jednak mało znany Franz Rill (11-1, 7 KO) postawił twarde warunki i przegrał z honorem. Tym samym olbrzymi Fin po raz drugi w karierze zdobył tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej.

JOSEPH DIAZ ZDOBYŁ PIERWSZY TYTUŁ

W piątek w kalifornijskim mieście Indio utalentowany Joseph Diaz (19-0, 11 KO) wywalczył wakujący pas Ameryki Północnej (NABF) dywizji piórkowej. 23-letni mańkut na ringu w kasynie Fantasy Springs zastopował w drugiej rundzie Meksykanina Hugo Partidę (21-7-2, 16 KO).


JENNINGS: SZKODA, ŻE NIE GRALIŚMY W KOSZYKÓWKĘ

Bryant Jennings (19-2, 10 KO) bardzo krytycznie ocenił swoją postawę w przegranej przed czasem walce z Luisem Ortizem (24-0, 21 KO). Amerykanin przyznał, że nie potrafił się zaadaptować w ringu, a jego siła i kondycja - atuty, które pomagały mu wygrywać inne walki - w konfrontacji z dużo bardziej doświadczonym rywalem na niewiele się zdały.LUIS ORTIZ: TERAZ CHCĘ WYCZYŚCIĆ CAŁĄ KATEGORIĘ

- To było dla mnie naprawdę ważne zwycięstwo. Tym bardziej, że odniesione z zawodnikiem takiego kalibru. To był naprawdę ceniony ciężki - mówił tuż po zakończeniu pojedynku Luis Ortiz (24-0, 21 KO), który zastopował w siódmej rundzie Bryanta Jenningsa (19-2, 10 KO) i wyrasta na nową gwiazdę królewskiej kategorii.

GRAFKA WYGRYWA NA GALI W CZECHACH

Bartłomiej Grafka pod koniec listopada przegrał na punkty z Markiem Matyją na gali w Rzeszowie, ale kolejny występ zaliczył już wczoraj, występując na gali w Ujściu nad Łabą w Czechach. Zawodnik Irosława Butowicza z grupy Silesia Boxing szybko rozprawił się z Petrem Danco (0-1) pokonując go przed czasem w pierwszej rundzie. Dla polskiego pięściarza był to już jedenasty (!) tegoroczny występ.NARODZINY WIELKIEJ GWIAZDY - 'KING KONG' JEST PRAWDZIWY!

Byliśmy dziś świadkami narodzin nowej gwiazdy wagi ciężkiej, bo choć od dawna mówiono z uznaniem o Luisie Ortizie (24-0, 21 KO), to jak dotąd nie miał w rekordzie naprawdę mocnego nazwiska. Już ma. O jego sile na własnej skórze przekonał się przed momentem sam Bryant Jennings (19-2, 10 KO), czyli jeden z większych twardzieli królewskiej kategorii.


PORAŻKA ŚWIERZBIŃSKIEGO PRZED CZASEM

To nie był udany wieczór dla zawodników Darka Snarskiego. W Łomiankach szybko poległ Włodek Letr, a w Manchesterze przed czasem przegrał Robert Świerzbiński (15-5-1, 3 KO). Jego pogromcą okazał się wysoko notowany w światowym rankingu organizacji WBO wagi średniej Tommy Langford (15-0, 5 KO).