SZPILKA-WILDER: NA GALI RÓWNIEŻ GŁAZKOW vs MARTIN O PAS IBF!

Redakcja, Fightnews

2015-12-18

Coraz większych rumieńców nabiera zaplanowana na 16 stycznia gala w hali Barclays Center na Brooklynie. W walce wieczoru Deontay Wilder (35-0, 34 KO) powalczy z Arturem Szpilką (20-1, 15 KO) o należący do Amerykanina tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC, a dziś się dowiedzieliśmy, że w akcji zobaczymy również Wiaczesława Głazkowa (21-0-1, 13 KO) i Charlesa Martina (22-0-1, 20 KO), którzy pobiją się o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, tylko federacji IBF.

Kilka godzin wcześniej rozstrzygnięto przetarg na ten pojedynek, który wygrała grupa Warriors Boxing, proponując w kopercie grubo ponad milion dolarów - dokładnie $1,238,000. Wiadomo, że podział zysków nastąpi w stosunku 65/35 na korzyść zwycięzcy przetargu, czyli Martina.

Pas został porzucony przez Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), który zamiast stoczyć obowiązkową obronę z Ukraińcem, wybrał rewanż z jego rodakiem - Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). Póki co nie ma jeszcze konkretnej daty ich drugiej potyczki.

Wobec tego federacja IBF odebrała pas Anglikowi i wyznaczyła Głazkowa do starcia z kolejnym wolnym, najwyżej notowanym zawodnikiem w rankingu, a tym okazał się właśnie Martin.

Szpilka vs Wilder o pas WBC, Głazkow vs Martin o pas IBF, a także również interesująca konfrontacja Mansour vs Breazeale. Kibice kochający królewską kategorię naprawdę nie mogą narzekać...