OŚWIADCZENIE MARIUSZA WACHA

Redakcja, Informacja własna

2015-12-15

Mariusz Wach (31-2, 17 KO) na łamach BOKSER.ORG odnosi się do sprawy rzekomego dopingu w walce z Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO). Treść oświadczenia poniżej.

Oświadczenie Mariusza Wacha

"Chcąc odnieść się do informacji prasowych dotyczących mojej rzekomej wpadki dopingowej. Informuję, iż jako zawodnik oficjalnie do dnia dzisiejszego nie zostałem o niczym powiadomiony. Nie brałem żadnego dopingu przed walką z Aleksandrem Powietkinem.

Po pierwszych publikacjach czekałem na to, że może otrzymam jakieś pismo w tej sprawie, ale do dnia dzisiejszego nic nie dostałem. Uważam, że skoro sprawa mnie dotyczy, to ja też powinienem dostać jakieś pisma, abym mógł się do nich ustosunkować. Również jak mi wiadomo Polski Wydziału Boksu Zawodowego nie otrzymał od strony rosyjskiej żadnej informacji w tej sprawie.

Chciałbym jeszcze raz wyraźnie powiedzieć i to podkreślić, że przed walką z Powietkinem nie brałem żadnych zakazanych substancji, byłem i jestem czysty. Proszę zauważyć, że to była moja walka o wolność. Wynagrodzenie za walkę  idzie do moich promotorów, a ja staję się wolnym zawodnikiem. Jeszcze przed walką w Kazaniu składane były mi oferty przez różnych promotorów. Ja odmawiałem współpracy, chcę być niezależny.

Stanowczo oświadczam, że nie otrzymałem wynagrodzenia od strony rosyjskiej za walkę z Powietkinem i z tego co mi wiadomo, moi promotorzy z USA również do tej pory nie otrzymali wynagrodzenia.

Może być tak, że komuś tak po ludzku zależy na zakończeniu mojej kariery. Jak tylko otrzymam oficjalne zawiadomienia, na pewno się odniosę do zawartych tam informacji."