MICHAŁ OLAŚ: CELEM ZWYCIĘSTWO NAD IGOREM JAKUBOWSKIM

- Zwycięstwo z Igorem Jakubowskim stworzy mi szansę występów w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich - mówi Michał Olaś (-91kg), który ma występować w tym sezonie ligi World Series of Boxing.

Wicemistrz Europy jest po rekonstrukcji dna oczodołu i na razie musi pauzować. Już za miesiąc pierwszy mecz WSB Rafako Hussars Poland z Caciques Venezuela.

- Nie lubię określenia zmiennik Jakubowskiego, bo przecież to ja byłem pierwszy w Husarii. Wcale nie czuję się od niego gorszy, zamierzam to udowodnić w bezpośredniej walce podczas Mistrzostw Polski - powiedział Olaś.

Kilka miesięcy temu pięściarze Husarii spotkali się w MP w Szczecinie. Górą był Igor, który później zdobył srebrny medal ME. Zawodnika z Konina nie omijają rozmaite problemy zdrowotne, dlatego po raz kolejny ma przerwę w treningach.

- Igor jest świetny na dystansie trzech rund, ale już tak dobrze nie radzi sobie w walce pięciorundowej. Widać, że im więcej rund, tym jemu jest trudniej. Musiałby zmienić swój styl boksowania, ale wtedy byłoby pytanie, czy będzie również efektywnie jak po trzech rundach. W naszej walce podczas Mistrzostw Polski właśnie w trzecim starciu zacząłem przejmować inicjatywę i go przełamywać. Trener Zbigniew Raubo może też powiedzieć jak wyglądały nasze sparingi pięciorundowe - mówi Michał.

Bokser z Warszawy zapowiedział, że postara się pokonać Igora w MP. Taka wygrana być może dałaby mu możliwość boksowania w kwalifikacjach do Igrzysk.

- Zostały dwie szanse - w turniejach trzyrundowych boksu olimpijskiego i w zawodach APB/WSB. Zdobycie kwalifikacji i wyjazd na Igrzyska do Rio dużo zmieniłyby w moim sportowym życiu. Zapewne nie musiałbym łączyć treningów z pracą, tylko mógłbym w stu procentach poświęcić się pięściarstwu - powiedział Olaś, który pracuje jako trener personalny w Warszawskim Centrum Atletyki.

Do rozgrywek ligi WSB przygotowuje się w Legia Fight Clu z trenerami Pawłem Kłakiem i Bogdanem Gajdą. W Rafako Hussars Poland Michał, który kiedyś wygrał ze sławnym Kubańczykiem Erislandy Savonem, spotka swego dawnego dobrego znajomego szkoleniowca Ukraińca Sergieja Korczynskiego. Współpracowali w zespole włoskim i sięgnęli z nim po mistrzostwo ligi WSB.

W tym sezonie Michał Olaś zadebiutował w Bundeslidze w drużynie Nordhäuser SV, w której występuje też Mateusz Tryc. W meczu z BC BigBoard Praga pokonał na punkty Daniela Taborsky’ego, a niemiecka drużyna wygrała całe spotkanie 11:10.

- W lidze niemieckiej wystąpiłem w wadze super ciężkiej, bo nie ma w niej kategorii z limitem ciężkiej. W wygranej walce wniosłem na wagę 97 kg, a mój rywal 102 kg. Ale normalnie w sezonie będę zbijał do 91 kg. Co ciekawe w Bundeslidze ważenie odbywa się trzy godziny przed meczem – powiedział Olaś.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-12-2015 23:55:31 
Jakubowski nr 1 w Polsce definitywnie , jedyne co go może pokonać to kontuzje .
Olaś nie jest zły , ale to nie ten poziom, nie te umiejętności i nie te podejście do sportu
 Autor komentarza: keane
Data: 16-12-2015 08:28:47 
Tak trzymać Michał - ambicja sportowa to podstawa podstaw :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.