PROMOTOR O MOŻLIWYCH KOLEJNYCH KROKACH GOŁOWKINA

Steve Kim, Boxingscene

2015-12-15

Ewentualny pojedynek Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) z "Canelo" odbędzie się najwcześniej po wakacjach, więc Kazach wraz ze swoim sztabem szukają teraz najlepszej opcji. A jest ich przynajmniej kilka.

- Giennadij wystąpi na wiosnę, ale konkretna data zależy od klasy i popularności rywala. Atrakcyjnym nazwiskiem byłby zwycięzca pojedynku Andy'ego Lee z Billym Joe Saundersem. Tu przecież chodziłoby o unifikację pasa WBO. Również Danny Jacobs jest teraz po wielkim zwycięstwie i teraz wyrósł na niezwykle interesującą opcję. Jest spore zapotrzebowanie na to, by Gołowkin wrócił do Los Angeles czy Madison Square Garden w Nowym Jorku, ale również w Teksasie obejrzeliby go kibice bardzo chętnie. W Las Vegas też go chcą. Zainteresowanie jest więc spore, a wybór przeciwnika będzie zależał również od tego, jaką wynegocjujemy umowę? Rozważamy również spotkanie z Tureano Johnsonem, który nabył status challengera z ramienia federacji IBF. Wybierzemy najlepszą dla nas ofertę - powiedział Tom Loeffler ze stajni K2 Promotions, promotor uwielbianego przez kibiców "GGG".

Wcześniej mówiło się, że champion organizacji WBA i IBF wagi średniej powróci na przełomie lutego i marca, ale teraz mówi się już o przełomie marca i kwietnia.