Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-14

 JOSHUA vs CHISORA 9 KWIETNIA?

Po trudnej przeprawie z Dillianem Whyte'em przerwa świąteczna Anthony'ego Joshuy (15-0, 15 KO) potrwa trochę dłużej. Mistrz olimpijski wagi super ciężkiej kolejny pojedynek stoczy dopiero 9 kwietnia. Z kim? Coraz realniej rysuje się możliwość jego konfrontacji z Dereckiem Chisorą (24-5, 16 KO), który również wystąpił i zwyciężył w sobotni wieczór w Londynie.


CHAVEZ JR: TO BYŁ ROK NAUKI, NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ

Porażka z Andrzejem Fonfarą (28-3, 16 KO), po której część meksykańskich kibiców straciła do niego resztki zaufania, ciągłe zmiany trenerów i kontuzja w walce z Marcosem Reyesem - to z pewnością nie był udany rok dla Julio Cesara Chaveza Jr (49-2-1, 32 KO). Mimo to 29-latek jest dobrej myśli i z optymizmem spogląda w przyszłość.


JENNINGS vs ORTIZ W POLSAT SPORT

Miła informacja dla kibiców boksu. W ostatni przedświąteczny weekend kolejna nieprzespana noc. Polsat Sport pokaże na żywo galę z Verony, gdzie w głównym daniu zobaczymy starcie na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Luisem Ortizem (23-0, 20 KO) a Bryantem Jenningsem (19-1, 10 KO).

SZEREMETA CHĘTNY NA REWANŻ Z JACKIEWICZEM, ALE STAWIA WARUNKI

- Jestem otwarty na rozmowy w sprawie ewentualnego rewanżu z Rafałem podczas kwietniowej gali. Pozostaje jednak wiele istotnych rzeczy do ustalenia, ale jestem przekonany, że dojdziemy do kompromisu i wiosną damy jeszcze lepszą walkę niż w Legionowie - mówi niepokonany Kamil Szeremeta (12-0, 1 KO), komentując doniesienia o możliwej drugiej potyczce z Rafałem Jackiewiczem (47-14-2, 22 KO).


SULLIVAN BARRERA CHĘTNY NA NAJWIĘKSZYCH W WADZE PÓŁCIĘŻKIEJ

Sullivan Barrera (17-0, 12 KO) w wielkim stylu rozprawił się w sobotnią noc z cenionym Karo Muratem. Niemal równo z gongiem kończącym czwartą rundę posłał go na deski prawym podbródkiem, a zaraz na początku piątej zmusił sędziego do zastopowania potyczki. Tym samym nabył status oficjalnego pretendenta do tronu federacji IBF wagi półciężkiej. Niepokonany Kubańczyk liczy teraz na wielkie walki z wielkimi nazwiskami.

RAFAŁ JACKIEWICZ: NA PBN WOLĘ REWANŻ Z BRANCO

- Czułem, że ten pojedynek idzie po mojej myśli. Praktycznie wszystko co chciałem, to robiłem. Spodziewałem się dużo cięższej przeprawy - nie ukrywa Rafał Jackiewicz (47-14-2, 22 KO), który w minioną sobotę podczas gali w Ełku efektownie odprawił faworyzowanego i dużo młodszego Michała Syrowatkę (13-1, 4 KO).