Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-13

 

USYK ZNÓW PRZED CZASEM

Przed walką z Mateuszem Masternakiem Tony Bellew wskazał na Aleksandra Usyka (9-0, 9 KO) jako najlepszego obecnie pięściarza kategorii junior ciężkiej. Ukrainiec potwierdził zaś swoją renomę kolejnym cennym zwycięstwem. Podczas gali w Kijowie odprawił Pedro Rodrigueza (22-2, 19 KO).
TONY BELLEW: MASTERNAK KILKA RAZY MNIE ZRANIŁ

Po dziesięciu rundach potyczki Tony'ego Bellew (26-2-1, 16 KO) z Mateuszem Masternakiem (36-4, 26 KO) na kartach punktowych był remis. Finisz należał do reprezentanta gospodarzy i to on zagarnął wakujący tytuł mistrza Europy kategorii junior ciężkiej, ale po wszystkim oddał Polakowi wyrazy szacunku.


MASTERNAK: POD KONIEC BYŁEM JUŻ ZMĘCZONY

Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) zaprezentował się w Londynie z dobrej strony i dał faworyzowanemu Tony'emu Bellewowi (26-2-1, 16 KO) jedną z najtrudniejszych walk w karierze, ale przyznał potem, że w końcówce 12-rundowej potyczki zabrakło mu paliwa, aby przechylić szalę na swoją korzyść.JOSHUA: WILDER WALCZY JAK BRYTYJSKI MISTRZ. ZNISZCZĘ GO

Anthony Joshua (15-0, 15 KO) zapowiada, że w wadze ciężkiej nie będzie litości, kiedy zostanie już mistrzem. Anglik, który w sobotę znokautował po twardej walce Dilliana Whyte'a (16-1, 13 KO), chce roznieść na strzępy każdego, kto stanie na jego drodze, włącznie z mistrzami świata. Pierwszy w kolejce ma być posiadacz tytułu WBC Deontay Wilder (35-0, 34 KO).


MALIGNAGGI: NIE WIEM, CZY JOSHUA JEST GOTOWY NA HAYE'A

Anthony Joshua (15-0, 15 KO) miał w walce z Dillianem Whyte'em (16-1, 13 KO) trudniejsze zadanie, niż wielu się spodziewało, ale koniec końców zrobił to, co zawsze - wygrał przez nokaut. Część kibiców go krytykuje, zwracając uwagę na rzekome mankamenty, które obnażył jego przeciwnik, lecz Paul Malignaggi podkreśla, że w gruncie rzeczy trudno się przyczepić do mistrza olimpijskiego.

MASTERNAK: ZASŁUŻENIE ZALICZAM SIĘ DO ŚWIATOWEJ CZOŁÓWKI

- Ta walka tylko utwierdziła mnie w tym, że zasłużenie zaliczam się do światowej czołówki. Boks zawodowy rządzi się swoimi prawami i tak naprawdę w większości każdy mistrz jest głaskany i pielęgnowany na własnym podwórku - napisał na swoim Facebooku Mateusz Masternak (36-4, 26 KO), który wczorajszego wieczoru przegrał jednogłośnie na punkty z Tonym Bellew (26-2-1, 16 KO) w starciu o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej.SYROWATKA: W MOICH MYŚLACH BYŁEM ZWYCIĘZCĄ BEZ ZWYCIĘSTWA

- Tak na gorąco po ciężkiej nocy. Co się stało?! Zabrakło mi głowy. Czuję to tak, że przegrałem to mentalnie. Nie byłem przygotowany na to, że Jackiewicz może mi zagrozić - napisał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze wielki przegrany wczorajszej nocy w Ełku Michał Syrowatka (13-1, 4 KO), który został sprowadzony na ziemie przez byłego mistrza Europy wagi półśredniej Rafała Jackiewicza (47-14-2, 21 KO).MARCIN REKOWSKI ZMIERZY SIĘ NA WYJEŹDZIE Z WALLISCHEM

Tydzień temu Marcin Rekowski (17-2, 14 KO) zanotował szybkie zwycięstwo. Wszystko po to, by nie mieć w rekordzie porażki w ostatnim starcie i móc zaboksować o pas WBO European wagi ciężkiej. Plan się powiódł, Polak doszedł do porozumienia w sprawach kontraktu i kolejny pojedynek stoczy za granicą z niezłym przeciwnikiem.