Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-05

 


MARIAN KMITA: POMYSŁÓW I OPCJI JEST NAPRAWDĘ DUŻO

- Przyzwyczailiśmy kibiców do formuły siedmiu walk zawodowych, plus jednej boksu olimpijskiego. Jeśli uda nam się zestawić siedem pojedynków polsko-polskich, to może damy radę zachować taką formułę naszych gal - powiedział dziś Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, o kolejnych imprezach z cyklu Polsat Boxing Night.


KOLEJNA DEMOLKA IZU UGONOHA!

W poprzednim rankingu federacji WBO Izu Ugonoh (15-0, 12 KO) zameldował się w czołowej piętnastce wagi ciężkiej. Dziś w Hamilton w Nowej Zelandii przystąpił do walki w obronie pasa WBO Africa, a także zaatakował tytuł WBO Oriental. Co prawda to tylko tytuły regionalne, ale bardzo windujące w światowym zestawieniu.

HUGHIE FURY ROZJECHAŁ OLUBAMIWO

W pewnym momencie zbudowany niczym gladiator Larry Olubamiwo (11-19, 9 KO) zapowiadał się na groźnego bombardiera. Teraz jednak te ponad 120 kilogramów mięśni służy trochę jako "mięso armatnie" dla młodych i zdolnych zawodników. Przed momentem szybkie i efektowne zwycięstwo kosztem londyńczyka zanotował Hughie Fury (18-0, 10 KO), młodszy kuzyn nowego mistrza wszechwag.MARIUSZ GRABOWSKI O GALI W ŁOMIANKACH

Już 19 grudnia kolejna gala promowana przez Mariusza Grabowskiego - tym razem w Łomiankach. A podczas niej między innymi Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) zaatakuje pas mistrzyni Europy wagi lekkiej. Z tej okazji porozmawialiśmy z szefem stajni Tymex Boxing Promotion.CHISORA DO HAYE'A: OKAŻ FURY'EMU TROCHĘ RESPEKTU

Dereck Chisora dwukrotnie przegrał z Tysonem Furym (25-0, 18 KO), aktualnym championem organizacji WBA, WBO i IBF. Najpierw na punkty, potem przed czasem. Zastopował go również szykujący się do powrotu David Haye (26-2, 24 KO). "Hayemaker" prowokuje i obraża nowego mistrza, lecz w jego obronie niespodziewanie stanął "Del Boy".
IZU UGONOH: JESTEM ZADOWOLONY ZE SWOICH POSTĘPÓW

Izu Ugonoh (15-0, 12 KO) rozwinął się bardzo w ostatnich miesiącach, zarówno boksersko, jak i fizycznie. Choć przybrał kilkanaście kilogramów masy mięśniowej, wciąż porusza się z gracją, a teraz nokautuje rywali z dużą łatwością. W tym zwyżkowym momencie swojej kariery postanowił ją jednak zawiesić na kilka miesięcy.