Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-01

 DAVID HAYE: ZNÓW MOGĘ UDERZAĆ Z PEŁNĄ MOCĄ

David Haye (26-2, 24 KO) po licznych kontuzjach, łącznie trzech i pół roku przerwy, w końcu wyjdzie do ringu 16 stycznia w Londynie, mierząc się z notowanym w czołowej dziesiątce federacji WBA Markiem de Mori (30-1-2, 26 KO). Anglik zapowiada, że wszystkie kłopoty już za nim, a on może się skupić tylko na boksie.GASIJEW Z THOMASEM ZASTĄPIĄ WALKĘ WŁODARCZYK-SZUMENOW

Isiah Thomas (15-0, 6 KO) nieoczekiwanie doczekał się potyczki eliminacyjnej do tronu IBF kategorii cruiser z Muratem Gasijewem (22-0, 16 KO). Teraz - na skutek kontuzji Beibuta Szumenowa i odwołania jego walki z naszym "Diablo", Amerykanin z Rosjaninem wskakują na główną kartę rozpiski PBC 18 grudnia w Pearl at Palms Casino Resort w Las Vegas.
MARCIN GORTAT - CZAS NA MŁODY BOKS

Miło nam poinformować wszystkich sympatyków pięściarstwa, że rozpoczęły się prace nad uruchomieniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata (SMSMG) klasy sportowej o profilu pięściarskim. Pełne informacje i kontakt w rozwinięciu.FURY O WALCE Z JOSHUĄ: AŻ MI ŚLINKA CIEKNIE!

Z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) na szczycie i Anthonym Joshuą (14-0, 14 KO) na ten szczyt się wspinającym brytyjska waga ciężka ma się lepiej niż kiedykolwiek. Niewykluczone, że za kilkanaście miesięcy to właśnie wspomniani zawodnicy będą rozstrzygać pomiędzy sobą, kto na dobre zasiądzie na tronie królewskiej kategorii.EWA PIĄTKOWSKA: SPODZIEWAŁAM SIĘ TRUDNIEJSZEJ WALKI

- Nastawiałam się na wojnę, której nie było. Liczyłam na to, że moja rywalka postawi wyżej poprzeczkę, jednak tak się nie stało - nie ukrywa świeżo upieczona mistrzyni Europy, Ewa Piątkowska (8-1, 4 KO), która w miniony piątek na gali w Rzeszowie sięgnęła po ten prestiżowy tytuł pokonując jednogłośnie na punkty Niemkę Marie Riederer (15-4-1, 10 KO).PASCAL: KOWALIOW TO RASISTA BEZ SZKOŁY

Gorąco było w poniedziałek na pierwszej konferencji prasowej promującej walkę rewanżową pomiędzy Siergiejem Kowaliowem (28-0-1, 25 KO) a Jeanem Pascalem (30-3-1, 17 KO). Atmosferę podgrzewał Kanadyjczyk, który zarzucał Rosjaninowi rasizm i poważne braki w wykształceniu.
ROBIN KRASNIQI SCHODZI W DÓŁ

Po dwóch nieudanych atakach na tron wagi półciężkiej Robin Krasniqi (44-4, 17 KO) na stałe schodzi w dół do kategorii super średniej. A przecież nigdy nie należał do małych "półciężkich". Kolejny pojedynek stoczy już 9 stycznia w Berlinie.
KAROLINA ŁUKASIK PRZED GALĄ W ŁOMIANKACH

Karolina Łukasik (11-1, 3 KO) będzie jedną z gwiazd zaplanowanej na 19 grudnia gali w Łomiankach. Przy okazji tego startu nasza była mistrzyni sparuje między innymi z Saszą Sidorenko. O przygotowaniach oraz samym starcie porozmawialiśmy z Karoliną kilka dni temu - zapraszamy.


USYK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Aleksander Usyk (8-0, 8 KO) już wcześniej zapowiadał, że zaboksuje 12 grudnia w Kijowie, a potem poczeka już na naszego Krzyśka Głowackiego (25-0, 16 KO), który zasiada na tronie WBO kategorii junior ciężkiej. Utytułowany w boksie olimpijskim Ukrainiec pozostaje numerem jeden rankingu tej federacji.JOHN FURY: WSTAWAĆ I BIĆ POKŁONY, OTO ÓSMY CUD ŚWIATA!

Waga ciężka ma najbardziej charyzmatycznego mistrza od lat, ale nie tylko Tyson Fury (25-0, 18 KO) odznacza się wyjątkowym charakterem. Nie mniej magnetyzującą postacią jest jego ojciec, o czym najlepiej przekonali się w poniedziałek dziennikarze w Boltonie, którzy stawili się na pierwszej brytyjskiej konferencji nowego króla wagi ciężkiej.