Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-29

 


WIDEO: TRENIG CIEŚLAKA POD KĄTEM WANDERY

To było kolejne błyskawiczne zwycięstwo Michała Cieślaka (11-0, 7 KO), który powoli wyrasta już nie tylko na lokalną, ale może i globalną gwiazdę kategorii cruiser. Wiemy już, że Hamza Wandera (18-9-3, 13 KO) skapitulował na finiszu drugiej rundy. Teraz prezentujemy Wam urywki z przygotowań Cieślaka do tej potyczki.REAKCJE Z TWITTERA: CZAPKI Z GŁÓW, HISTORYCZNY WIECZÓR

Twitter omal nie eksplodował, kiedy po odczytaniu kart punktowych i krótkiej pauzie Michael Buffer wypowiedział słowa: "from the United Kingdom...". Gratulacje dla Tysona Fury'ego (25-0, 15 KO), który na ringu w Dusseldorfie zdetronizował panującego od blisko dekady Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) posypały się ze wszystkich stron - nie tylko bokserskich.SZPILKA SZCZĘŚLIWY ZE ZWYCIĘSTWA FURY'EGO

- I mamy nowego mistrza! Powiem wam szczerze, cieszę się strasznie, jestem mega podjarany, aż sobie pójdę pobiegać - tak Artur Szpilka (20-1, 15 KO) skomentował wczorajsze wielkie zwycięstwo Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) nad byłym królem wagi ciężkiej Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO). Polski pięściarz nie kryje zadowolenia ze zmiany warty.BRIGGS DO FURY'EGO: LET'S GO CHAMP!

Hasło "Let's go champ!" pozostaje aktualne, ale zmienia się adresat. Shannon Briggs (59-6-1, 52 KO), który spędził ponad rok na promocji walki z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), po wczorajszej klęsce Ukraińca wziął na cel nowy numer jeden królewskiej kategorii, Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO).


KLICZKO: CIĄG DALSZY NASTĄPI

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) zapowiedział, że wykorzysta klauzulę rewanżu, ale nie poinformował, czy tym razem zaboksuje z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) w Wielkiej Brytanii. - Ciąg dalszy nastąpi. Kiedy, jak, gdzie? Poczekajcie, o wszystkim was poinformuję - mówił podczas konferencji prasowej po porażce w Dusseldorfie.

WIDEO: KADIRU vs TOPUZJAN

Wczoraj dobiegły końca Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kołobrzegu. Królem olbrzymów po raz kolejny okazał się utytułowany Peter Kadiru (+91kg). Niemiec, który w półfinale wyeliminował Kamila Mroczkowskiego, w walce o złoto pokonał Walerego Topuzjana z Rosji. Teraz prezentujemy Wam ich starcie.


OSTATNI TRENING W HALI KLEOFASU KATOWICE

W ostatni wtorek pięściarze związani m.in. z zawodową grupą promotorską Silesia Boxing i trenerem, a zarazem szefem stajni Irosławem Butowiczem, odbyli ostatni trening w historycznej i wysłużonej hali Kleofasu Katowice. Od teraz do kolejnych pojedynków i zawodów bokserzy będą przygotowywać się na stadionie GKS-u Katowice.


FURY: WILDER? KOSZYKARZ MUSI POCZEKAĆ

Nowy król wykpił pretensje do tronu, jakie zgłasza Deontay Wilder (35-0, 34 KO). Amerykański mistrz WBC chciałby się spotkać z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) w pojedynku unifikacyjnym, ale to Anglik rozdaje teraz karty i zapowiada, że najpierw da rewanż Władimirowi Kliczce (64-4, 53 KO).W POZNANIU ZAKOŃCZYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

W Poznaniu zakończyły się IV Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły. Turniej odbywał się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 7 przy ul. Galileusza, a wśród gości specjalnych obecni byli: mistrz olimpijski Marian Kasprzyk, zawodowy prospekt Patryk Szymański oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W rozwinięciu podajemy oficjalne wyniki finałów.