MAYWEATHER O PACQUIAO: SKUR***L POTRAFI WALCZYĆ

Redakcja, fighthype.com

2015-11-26

Terence Crawford (27-0, 19 KO) może być ostatnim rywalem Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO), który 9 kwietnia zamierza zakończyć bokserską karierę. Wielu przestrzega Filipińczyka przed starciem z niepokonanym Amerykaninem, tymczasem Floyd Mayweather Jr postanowił również uprzedzić, ale nie "Pacmana", tylko swojego rodaka.

- Jeżeli Crawford będzie z nim walczyć, chcę go poinformować, że nie będzie łatwo. Ja sprawiłem, że wyglądało to łatwo, ale takie nie będzie. Ten skur***l potrafi walczyć. Jest lepszy, niż myślałem. Chylę przed nim czoła, wiem już, dlaczego tak daleko zaszedł w swojej karierze. Crawford musi wiedzieć, że Pacquiao jest większy i silniejszy niż Yuriorkis Gamboa. Mocniej też bije. Niczego nie odbieram Yuriorkisowi, zwłaszcza że w walce z Crawfordem to nie był stuprocentowy Gamboa. Ale nie odbieram też niczego Crawfordowi. Lubię tego dzieciaka, on potrafi boksować. Niech jednak nie myśli, że będzie miał łatwo z Pacquiao - oznajmił "Money" Floyd, który w majowej walce stulecia zwyciężył Filipińczyka jednogłośną decyzją sędziów.

Oprócz Crawforda do konfrontacji z "Pacmanem" przymierzany jest też m.in. Amir Khan (31-3, 19 KO). Po kwietniowym pojedynku 36-letni Pacquiao zamierza zawiesić rękawice na kołku i skupić się na karierze politycznej w swojej ojczyźnie. Jego celem na najbliższą przyszłość jest wywalczenie jednego z dwunastu miejsc w majowych wyborach do Senatu. Mówi się, że potem, za kilka lat, uwielbiany na Filipinach pięściarz może nawet zostać prezydentem.