LEE HASKINS ZDOBYŁ TYTUŁ JUŻ NA WADZE

Randy Caballero (22-0, 13 KO) nie tylko nie zaboksuje na dzisiejszej gali Cotto vs Alvarez, ale zostanie również pozbawiony tytułu mistrza świata kategorii koguciej według federacji IBF.

Kalifornijski "El Matador" podczas ceremonii ważenia przekroczył górny limit aż o pięć i pół funta, czyli dwa i pół kilograma. Swoje zrobił natomiast Lee Haskins (32-3, 14 KO), który na wadze miał nawet lekki zapas. A jako iż Anglik od połowy czerwca piastował pas IBF w wersji tymczasowej, został teraz przemianowany na mistrza pełnoprawnego. Bez walki. Caballero dostał natomiast zakaz boksowania z Haskinsem od Komisji Sportowej Stanu Nevada przez wzgląd na zbyt duże dysproporcje masy ciała między zawodnikami.

Na szczęście pozostała część rozpiski nie uległa już zmianie. Czekają nas więc spore emocje.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzych
Data: 21-11-2015 02:41:15 
No tak, na wadze, gdzie to nie ma znaczenia, nie może być 5 funtów różnicy, ale w ringu, gdzie to ma znaczenie, może być spokojnie 20 funtów różnicy i nikomu to nie przeszkadza:D
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-11-2015 09:04:45 
Gdyby na wadze nie miało to znaczenia, jak napisałeś, to nikt nigdy nie robiłby żadnych limitów wagowych..Przepisy nakazują ważyć tyle ile wynosi limit danej kategorii. W dniu walki nie słyszałem o żadnych zakazach, poza tym 10 % w stosunku do masy ciała w którejś z federacji..

2.5 kg to Caballero pojechał w kosmos..Bardzo niesportowo..
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 21-11-2015 12:00:34 
Prawdziwy profesjonalista :D

Ciekawe, czy tak pokpił sprawę, czy coś knuje. Tylko co?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.