Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-17

 


W PIĄTEK KONFERENCJA PROMUJĄCA GALĘ W ŁOMIANKACH

W najbliższy piątek odbędzie się konferencja prasowa promująca galę w Łomiankach, do jakiej dojdzie 19 grudnia. Przypomnijmy, iż w walce wieczoru Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) zmierzy się z Belgijką Elfi Philips (6-2-3, 2 KO). Zwyciężczyni zabierze z sobą do domu wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej.
BOKS DOBRZE PRZYPRAWIONY

Zbliżamy się do finału cyklicznego otwartego Grand Prix organizowanego przez Małopolski Okręgowy Związek. W najbliższy weekend to Solne Miasto w Wieliczce będzie świadkiem ciekawych pojedynków kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych. Informacje w rozwinięciu.


KLICZKO-FURY: CALLUM SMITH W ROZPISCE?

Dziesięć dni temu Callum Smith (18-0, 13 KO) miał stoczyć najtrudniejszą walkę w karierze, jednak zdemolował Rocky'ego Fieldinga w niespełna rundę i jest gotowy do kolejnych wyzwań. W związku z tym zostanie prawdopodobnie włączony do rozpiski gali Kliczko vs Fury 28 listopada w Dusseldorfie.
VIRGIL HUNTER O POTENCJALNEJ WALCE WARDA Z KOWALIOWEM

Andre Ward (28-0, 15 KO) związał się kontraktem ze stacją HBO. Na bazie tej umowy miał zaboksować w najbliższą sobotę na gali Cotto-Alvarez, potem w pierwszej połowie przyszłego roku, by za około dwanaście miesięcy spotkać się z Siergiejem Kowaliowem (28-0-1, 25 KO). Otwarty na taki scenariusz jest Virgil Hunter, szkoleniowiec Amerykanina.


JAMES DeGALE: FROCH NIE WRÓCI, JESTEM NUMEREM JEDEN

Jamesa DeGale'a (21-1, 14 KO) za jedenaście dni czeka trudna przeprawa z Lucianem Bute (32-2, 25 KO) w pierwszej obronie tytułu mistrza świata federacji IBF. Tym startem Anglik ma zamiar potwierdzić, iż jest najlepszym obecnie pięściarzem kategorii super średniej. Swego rodzaju stempel mógłby postawić natomiast ewentualnym zwycięstwem nad Carlem Frochem (33-2, 24 KO), który coraz poważniej myśli o powrocie na ring.
TRAVIS KAUFFMAN: MUSZĘ POKONAĆ ARREOLĘ, JEŚLI MAM COŚ UDOWODNIĆ

Teoretycznie faworytem jest Chris Arreola (36-4-1, 31 KO), choć tak naprawdę nie wiemy, w jakiej on wyjdzie formie. Dlatego też nikt nie skreśla szans Travisa Kauffmana (30-1, 22 KO). Do ich pojedynku dojdzie 12 grudnia w AT&T Center w San Antonio. 30-latek z Pensylwanii ma nadzieję, że sprawi niespodziankę, a tym samym potwierdzi swoje mistrzowskie aspiracje.
PARZĘCZEWSKI: MIAŁEM CZAS, BY ZAJĄĆ SIĘ WSZYSTKIM CO TRZEBA

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, dokładnie 19 grudnia w Łomiankach, na ringu zamelduje się Robert Parzęczewski (9-1, 4 KO). Pięściarz stajni Tymex Boxing Promotion chce na dobre zmazać plamę porażki, jakiej doznał w czerwcu z rąk Francuza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbudował się już szybką wygraną na początku września, lecz mało kto widział go wtedy w akcji.