FURY: UŚPIĘ WŁADIMIRA, A POTEM WITALIJA

Redakcja, Sky Sports

2015-11-17

Tyson Fury (24-0, 18 KO) zapowiedział, że w razie potrzeby zajmie się nie jednym, a dwoma braćmi. Kiedy już upora się 28 listopada z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO), Anglik chętnie zrobi to samo z jego emerytowanym bratem Witalijem.

- Pokonałbym ich obu. Dajcie mi parę tygodni, a przygotuję się i na ciebie, i na Witalija, nie ma problemu - zwrócił się do młodszego z braci w programie "The Gloves Are Off". - Jestem pewien, że kiedy już cię rozłożę, twój brat przerwie emeryturę i się ze mną zmierzy. Kto wie, gdzie mnie zaprowadzi ta podróż? Najpierw jednak Władimir. Uśpię go - dodał.

Wznowienie kariery przez 44-letniego Witalija, który po raz ostatni boksował w 2012 roku, jest mało prawdopodobne - tym bardziej że w niedzielę ponownie został wybrany na mera Kijowa. Wygląda więc na to, że Fury będzie musiał się usatysfakcjonować triumfem nad Władimirem, w który ani przez moment nie wątpi.

- Kluczowy dla mnie czynnik to twój wiek. Sprawię, że poczujesz się na tyle lat, ile rzeczywiście masz. Nieważne, jak ciężko trenujesz, jak dobrze się czujesz - nie możesz rywalizować z młodymi sportowcami. Jest takie powiedzenie: umysł chce, ale ciało nie może. Zobaczysz, co młody człowiek może zrobić staruszkowi. Nie muszę być najlepszym zawodnikiem na świecie, aby pokonać starca - powiedział.