BOKS WCIĄŻ MA SIĘ DOBRZE

Za każdym razem gdy słyszę o tym, jak MMA bije rzekomo boks na głowę, uśmiecham się pod nosem. Słabe wyniki PPV w boksie wciąż byłyby wielkim wynikiem i wydarzeniem w MMA, a dziś Holly Holm (33-2-3, 9 KO w boksie) odprawiła największą gwiazdę kobiecego MMA - Rondę Rousey, bazując praktycznie tylko na technikach bokserskich. No może poza efektownym i nokautującym kopnięciem na głowę.

Nie lubię Rousey i nie kryję się z tym, pomimo iż wywodzi się ona z judo, czyli mojej dyscypliny. Zawsze drażnili mnie zawodnicy tak pewni siebie, że aż obrzydliwie zuchwali. Amerykanka nie okazuje zwykle swoim rywalkom szacunku, ale przed starciem z Holm przeszła już samą siebie. I w końcu została pokarana. Widok znokautowanej osoby, a już szczególnie kobiety, jest dla mnie przykry. Dziś wzbudził we mnie o dziwo lekką satysfakcję, czego sam się po sobie nie spodziewałem.

Obchodząca niedawno 34. urodziny Holm nauczyła się dobrze bronić przed obaleniami i bazując na technikach bokserskich oraz kickbokserskich wygrywa kolejne walki. Rousey ostro na nią natarła, lecz spotkała się z piękną pracą nóg, klasycznym jabem i precyzyjną kontrą lewym krzyżowym. I okazało się, że jest wobec tego bezradna.

Zaznaczam, że to żaden wywód o wyższości boksu nad MMA. Chodzi mi bardziej o to, że wykreowano w Polsce wielkie gwiazdy medialne KSW, a prawda jest taka, że Mamed Khalidov nie osiągnął w MMA więcej niż Jackiewicz czy Masternak w boksie, Błachowicz się nawet do tego poziomu nie zbliżył, a zawodnika będącego Adamkiem czy Michalczewskim, czyli realnym numerem jeden na świecie, nie doczekamy się pewnie jeszcze przez dekadę. Oczywiście gale MMA są o tyle ciekawsze, że nie ma podczas nich tak skandalicznych dysproporcji jak w boksie, gdy naprzeciw naszych (i nie tylko...) zawodników stają "kelnerzy" przewracający się często od samego podmuchu wiatru.

Materla, Khalidow, Błachowicz, a nawet Marcin Held, to wciąż tylko zaplecze najlepszych. Tylko bijąc się w UFC mogliby udowodnić swą przynależność do TOP 10. Nie odbieram klasy żadnemu z nich, każdego zawsze chętnie oglądam, ale póki co żadnego z nich nie odważyłbym się umieścić w dziesiątce najlepszych na świecie.

Wracając do Rousey, na przeciwnym biegunie jest Joanna Jędrzejczyk. Nasza wojowniczka wystąpiła na tej samej gali i pokonując Valerie Letourneau po raz drugi obroniła pas UFC w swojej dywizji. Ona jest numerem jeden i prawdziwą gwiazdą. Ale choć zna swoją wartość i jest pewna siebie, potrafi przy tym pozostać sympatyczną osobą, a każdą rywalkę traktuje z należytym szacunkiem. Dziś zdaniem dwóch sędziów przegrała pierwszą rundę, choć mocnym kopnięciem na twarz mogła spokojnie przechylić ją na swoją korzyść. Potem już dominowała i pewnie wygrała na kartach 50:45 i dwukrotnie 49:46. A przy okazji jej kolejnego startu, pamiętam dokładnie jak o Asi kilka dobrych lat temu, kiedy praktycznie nikt o niej nie słyszał, wspominał na naszych łamach Jarek Drozd. Pisał w samych superlatywach. Nie pomylił się...

W sobotę kolejne święto - spotkanie Cotto vs Alvarez. Tydzień później Kliczko vs Fury. Boks ma się źle? Nie sądzę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RSC2
Data: 15-11-2015 09:46:37 
Nie wiem skąd pochodzi stwierdzenie że boks ma się źle.

Pan redaktor wymyślił to stwierdzenie chyba na własny użytek i na użytek tego artykułu.

w myśl zasady " sama świnia wór drze i sama kwiczy"


No bo kto ogląda MMA?

Nie chcę napisać kto ,aby nie zostać zbanowanym.
 Autor komentarza: Yoga
Data: 15-11-2015 09:52:27 
Jaka byla stawka na Holm? Zastanawiam sie nad masternakiem czy nie obstawic za 1000 zl
 Autor komentarza: blingbling
Data: 15-11-2015 09:54:05 
rsc2 sami kozacy ogladaja:P dla mnie bez roznicy to i to jest sportami walki brawa holly ze obila ta tlusta glupiomadra rondzie i propsy dla aski tez dala czadu ale mysalem ze zjedzie kanadyjke do 2 rundy
 Autor komentarza: blingbling
Data: 15-11-2015 09:55:51 
yoga na holly 10 byla
 Autor komentarza: blingbling
Data: 15-11-2015 10:00:39 
dobrze gadasz furman z tym zapleczem ufc mahomed jest miekki jak gabka szybko by wylecial z ufc dlatego nidgy tam nie poszedl tu w polsce ma za dobre dziegi ponoc za walke bierze 500 tys pln
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-11-2015 10:04:10 
Rousey za bardzo się nadmuchała i balon pękł. Tutaj mamy dobry przykład różnic pomiędzy wyszkoleniem bokserskim a MMA. Holm utrzymywała walkę w stójce i generalnie uszkodziła ją ciosem z ręki ten kop na głowę to już była formalność. Rousey zastanawiał się nad karierą w boksie niech to jeszcze raz przemyśli.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 10:10:20 
Ja powiem więcej śmiem twierdzić że mistrz świata w boksie był by za kazdym razym faworytem w walce z mistrzem UFC. Bokserzy są lepsi od zawodników MMA i wygrywali by większość walk
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 10:11:42 
Autor komentarza: RSC2Data: 15-11-2015 09:46:37
Nie wiem skąd pochodzi stwierdzenie że boks ma się źle.

Pan redaktor wymyślił to stwierdzenie chyba na własny użytek i na użytek tego artykułu.

w myśl zasady " sama świnia wór drze i sama kwiczy"


No bo kto ogląda MMA?

Nie chcę napisać kto ,aby nie zostać zbanowanym.

No kto ogląda????śmiało napisz.

Ja bardzo lubię oglądać mma zresztą jestem zapalonym kibicem wszystkich sportów walki ale głównie boks i właśnie mma.Jak masz z tym problem to go nie oglądaj mma jednym na pewno przewyższa boks tam walczą ze sobą najlepsi nie ma takiego unikania wyzwań i nie ma kultu "ZERA"w rekordzie
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 10:41:09 
Ta łysa kurva Dana White chciał zrobić niezłą sztuczkę.Pokazać na kobietach(co nic by nie znaczyło),że zawodnik MMA pokonałby boksera.Że paski w boksie nie mają znaczenia-noi nie mają w kobiecym.

Potem Ronda miała pójść do Boksu i to niby miałoby pokazać,że MMA jest tak mocne,że w męskim też zawodnicy MMA zmieniliby szyld i zdobyli Boks.Takie wnioski wynieśliby kretyni-fani MMA.Noi zonk.

Ronda walczyła jak...amatorka.Zero ekonomiki.Wystrzelała się i po trzech minutach była juz DEAD.Ten rzut nią o matę wynikał z kompletnego braku rozkładania sił.Była już skończona.Kurdiaszow 2.

Taką obronę się ma z kimś kto ma tytaniczny background w sportach stójkowych.Serek.

Te wszystkie techniki boskerskie w MMA Juniora Dos Santosa,Caina Velasqueza,Fabricio Werduma,to taka amatorka,że szok.Tylko trzeba dać im zawodnika z mega backgroundem jak Holm w kobiecym boksie.No,ale wtedy już nie bedą bawili się w wymiany,a obalali.

Zapraszamy mistrzów UFC do boksu...Chyba,że są socjalistami.W boksie jest większa kasa,a ci socjaliści wolą siedzieć w MMA...A może wiedzą,ze z ich łączonym z kilkoma płąszczyznami boksem mieliby takie szanse jak żyd w okupację?Dana,to wie i NIGDY nie puści swoich gwiazd do boksu.
 Autor komentarza: un4given
Data: 15-11-2015 10:41:17 
No prosze sportowiec roku Rondzia dostała lanie od bokserki a jeszcze nie tak dawno forumowe śmieszki pisały że ta kobitka zlałaby najlepszego boksera na świecie hehe
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 10:45:34 
A sztuczka z Holm nie wyszła...
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 10:56:53 
Dobra, ale HOLM zakończyła walkę KOPEM W głowę. Zawodniczka o wielkich umiejętnościach nie tylko bokserskich. Co do Mameda to ludzie dajcie spokój, gość nie został sprawdzony w największej organizacji więc nie można nic powiedzieć.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 10:57:29 
UFC to, UFC Tamto.
Dalej nie rozumiecie, że prawdziwa siła MMA właśnie na tym polega, że jest pierdylion federacji i każda sobie może mówić , że ma mistrza świata .
W Boksie jest jasne , masz jeden z 4 głównych pasów, jesteś mistrzem.
W MMA to jeden jest mistrzem KSW , drugi UFC a 3 M1 global .
Skąd mamy wiedzieć, że któryś jest lepszy, jeżeli nie można walczyć o pasy innej federacji .
Jeśli ktoś mówi , że Boks ssie, to mma przy tym to zawodowa prostytutka
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:06:51 
Antonioo kluczem były bokserskie kontry.To,że zakończyła kopem w głowę NIE MA znaczenia.Bo rozbicie psychiczne Rondy zaczęły kontry.Gdy już była DEAD,to wszystko wchodziło.

Praca nóg znakomita.Ekonomika walki świetna.Ale...Ronda walczyła jak idiota.

Chciała urwać łeb,przesadna pewność siebie.Co,to za skracanie dystansu?W rewanżu może zawalczyć lepiej,ale...

Ludzie nie rozumieją,że dodatkowe treningi boksu pod MMA,a cała KARIERA AMATORSKA w boksie ,to jest duuuża różnica.Ja też rozumiem,że klasyczny boks pod MMA (inna garda bardziej chroniąca przed obaleniami) nie działa,ale...

Czołówka MMA ze swoim boksem,w klasycznym boksie przegrałaby z trzecią setką boxreca.A Dana podbiera emerytów jak Toney i Mercer,by "podbierać" kibiców.No to przyszła PIERWSZY bokser,a raczej boskerka ,któa prezentuje poziom i...EGZEKUCJA.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:07:19 
Oczywiście że mistrz UFC składa mistrzów w boksie i to nie ulega żadnej dyskusji. Człowiek który nie posiada umiejętności przed obalaniem oraz znajomości parteru nie ma czego szukać. Zdecydowanie łatwiej jest ściągnąć do parteru osobę bez jakiejkolwiek wiedzy obron/parter niż utrzymać na dystans osobę z umiejętnościami parterowymi. To są 2 różne światy.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:08:17 
*No to przyszedł PIERWSZY bokser,a raczej bokserka ,która prezentuje poziom NIE-emeryta i...EGZEKUCJA.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:11:09 
HAMMERFIST
Dziewczyna jest wszechstronna, tutaj nie zwyciężył czysty BOKS, tak samo jak Jędrzejczyk boksersko jest wyśmienita ale nie wygrywa samym boksem a mega wszechstronnością.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:12:50 
Mistrz UFC składa mistrzów w boksie.Zgoda.Pewnie nawet średniak,ale...
Średniak w Boksie składa mistrzów UFC w boksie.To samo.

Obalenia w UFC,to jedno,dociskanie do siatki itd. wiele rzeczy.

W boksie rozkładanie sił,inna wytrzymałość siłowa,garda.

Ale NIGDY jeszcze na zasadach UFC zawodnik UFC nie walczył z zawodnikiem spótowym o poziomie mistrzowskim z BOKSU.NIGDY(nei Past Prime).

To pierwsza walka była.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:15:59 
HAMMERFIST
Dziewczyna jest wszechstronna, tutaj nie zwyciężył czysty BOKS, tak samo jak Jędrzejczyk boksersko jest wyśmienita ale nie wygrywa samym boksem a mega wszechstronnością.


Zgadzam się.Ale Ronda została ZMIAŻDŻONA w stójce,bo POZIOM wyszkolenia prezentowany przez Holm był niespotykany wcześniej MMA (wyszkolenie amatorskie itd.).Oczywiście,że czysty boks nie działa.Ale pokazuje RÓŻNICĘ w łączeniu kilku płaszczyzn,a WYWODZENIU się z jednej + wszeschtronność.O tym jest dyskusja.
 Autor komentarza: Darion
Data: 15-11-2015 11:23:02 
@champion20
Nic już nie pisz o MMA bo nie masz o tym pojęcia, nie pogrążaj się.

@HAMMERFIST
"Ale NIGDY jeszcze na zasadach UFC zawodnik UFC nie walczył z zawodnikiem spótowym o poziomie mistrzowskim z BOKSU.NIGDY"

James Toney nie był żadnym ogórkiem w boksie bo kilka pasów różnych kategorii zdobył, Randy Couture poskładał go momentalnie. Żaden bokser nie ma szans w walce w parterze, to jest tak oczywiste, że w ogóle szkoda zaczynać o tym dysputę.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 15-11-2015 11:25:32 
Darion, oczywiście, masz rację, w parterze bokser jest bez szans, ale w stójce, nawet grubo past prime, jest do końca groźny, patrz przykład właśnie grubo past prime Mercera, który poskładał jednym prawym sierpem Tima Sylvie, z którym młody pudzian przepierdolił sromotnie...
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 15-11-2015 11:26:00 
P.S. wiem, pudzian to żaden wyznacznik...
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:27:24 
Darion - gościu kurwa nie ośmieszaj się MMA to tandeta nikt tego nie puszcza nawet u nas w Telewizji brak zainteresowania. Po drugie na poparcie mojejego zdania że bokser poskłada zawodnika mma (mówimy o dwóch zawodnikach mistrzach w swoich dyscyplinach) to nie ulega watpliowści co potwierdziła wczorajsza walka. Bokserka poskładała mistrzynie ufc ośmieszajac ją. Co do toneya nie błaźnij sie Toney to nawet w boksie nie istnieje to pionek który ledwno co trzyma się na nogach ten twoj przykład jest tak samo żalosny jak twoj komentarz
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 15-11-2015 11:28:48 
Nie znam sie na UFC i innych tego typu zaodach.Ja pochodze z pokolenia,ktore wychowalo sie na filmach z Bruce Lee,J.C.Van Damme,serii Rocky i walkach Tysona,Bowe,Holyfielda,Goloty,czy Marka Piotrowskiego
"W moich czasach" jak dwoch kolesi wychodzilo na "solo' to nie bylo kopania lezacego,a jak walka zeszla do parteru,to sie zaraz rozdzielo obu delikwentow,bo nik nie mial ochoty ogladac dwoch turlajacych sie po ziemii kolesi:)
Niedawno bylem na galii KSW.Pomimo naprawde fajnej oprawy i naprawde super atmosfery,to do mnie nie trafia
Nie kupuje tej formuly walki.Chociaz pewnie jeszce nie raz bede gosciem na podobnych galach,ale raczej w celach towarzyskich niz checi przezycia emocji,ktore zazwyczaj towarzysza mi kiedy ogladam boks.
Jednak preferencje mlodszego pokolenia sa inne i niewykluczone,ze kiedys UFC pod wzgledem popularnosci i idacych za tym zarobkow zawodnikow przebije boks zawodowy.Tego nie mozna wykluczyc
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:28:56 
James Toney nie był żadnym ogórkiem w boksie bo kilka pasów różnych kategorii zdobył, Randy Couture poskładał go momentalnie. Żaden bokser nie ma szans w walce w parterze, to jest tak oczywiste, że w ogóle szkoda zaczynać o tym dysputę.

Ale jaki POZIOM prezentował Toney WTEDY?Popełniasz błąd amatora.Był wtedy OGÓRKIEM.Jak myślisz dlaczego przeszdł do MMA?Bo nikt mu nie chciał dawać kasy w boksie.Patrz jaki rekord ma Toney po coulturze 8 walk 4 zwycięstwa 4 porażki ;D

https://en.wikipedia.org/wiki/James_Toney

Świetny kiedyś bokser Toney zestarzał się i stał ogórkiem.Nikt nie chciał mu płaciś w boksie,to gębą wygadał sobie walkę w MMA.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:29:06 
A co bokser nie ma nóg? tez potrafi mocno kopnąć ! Co do walki w parterze to boksera nie tak łatwo sprowadzić do parteru w stójce zadonik Ufc jest ośmieszany przez boksera a kopnięccia na nic się zdają. Bokser to specjalista w walce na pięsci a zawodnik ufc to wszechstronny zawodnik nie ma szans w stójce kazdy ci to powie
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:29:57 
HAMMERFIST - dokładnie! Toney to w ogóle pionek do bicia w boksie nie wspominajac o mma. Wypalony zawodnik
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:30:43 
A tacy jak,ty myślą Darion myślą,że Coultere pokonał dobrego boksera...Nie on pokonał ogórka,który po walce w MMA na 8 walk 4 przegrał :D

W tamtym okresie by go zabli nasi średniacy.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:35:00 
HAMMERFIST
Porównywanie umiejętności bokserskich do MMA jest bezsensu.
To samo możemy powiedzieć że weźmiemy mistrza olimpijskiego w zapasach i nauczymy go stójki w stopniu pozwalającym obalać i też będzie wygrywał. To że, HOLM wygrała nie świadczy że BOKS jest NAJ NAJ, świadczy o talencie i ciężkiej pracy skoro przyswoiła tyle umiejętności do poziomu MISTRZOWSKIEGO.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:35:40 
HAMMERFIST - dokładnie jak by zawalczył z Toneyem w jego latach prime to wyleciał by z klatki chyba Toney to by go zabił nie było by co zbierać
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 11:35:55 
Autor komentarza: Champion20Data: 15-11-2015 11:29:06
A co bokser nie ma nóg? tez potrafi mocno kopnąć ! Co do walki w parterze to boksera nie tak łatwo sprowadzić do parteru w stójce zadonik Ufc jest ośmieszany przez boksera a kopnięccia na nic się zdają. Bokser to specjalista w walce na pięsci a zawodnik ufc to wszechstronny zawodnik nie ma szans w stójce kazdy ci to powie

Tak cie czytam i powiem ci bez spiny nie masz pojęcia o czym piszesz.Człowieku jak nie masz wypracowanej techniki kopnięć to możesz sobie co najwyżej nogę połamać.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 11:38:19 
Nasz nadworna "gwiazda boksu"tak kopała celebrytę że nóżka pękła:):):)
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:38:29 
tolek78 - gościu to co pokazała wczoraj Holm to masz odpowiedz na temat techniki kopnięć ZAPEWNE CWICZYŁA KOPNIECIA OD URODZENIA:D haha
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:41:35 
tolek78
Tutaj wypisują stek bzdur, wystarczy przejść się do klubu w którym trenują mma i wstawić z takim samym stażem pięściarza.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:42:35 
Antonioo,ale dlaczego odnosisz wrażenie po moich postach,ze boks jest NAJ,NAJ???

Antonioo napisał:To samo możemy powiedzieć że weźmiemy mistrza olimpijskiego w zapasach i nauczymy go stójki w stopniu pozwalającym obalać i też będzie wygrywał.

Nie rozumiem tego zdania,w czym?

Dysputa jest prosta.Dyskusja MMA vs BOKS jest zawsze gorąca.Ale fani UFC irytują fanów boksu bardziej.W czym?No wyciagają Mercerów/Toneyów ewentualnie mówią,że ktoś,kto nie ma backgroundu bokserskiego weźmie sobie Roacha na trzy dni w tygodniu i już jest dobrym bokserem.

Nawet ten George St. Pierre z Roachaem tylko ŁĄCZY go i sam goły boks jest u niego padaką,ale to widać by było dopiero w boksie.

I teraz chodzi o poziom.Chodzi,to,że po raz pierwszy zawodnik na poziomie MMA posiadał poziom bokserski zbliżony do czystego boksu i pozamiatane :D
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:44:30 
Ja wiem,że chodzi ci o WSZECHSTRONNOŚĆ,ale ja patrze na same ręce i było naprawdę okej.Dysputa MMA vs BOKS będzie możliwa gdy będą walczyli zawodnicy w Prime jak Holm,a i tak masz rację,że to nie czysty boks.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:46:37 
Np. ten Kharitonov,który jest uważany za-nie może dobrego zawodnika MMA-NIE wszechstronnego,ale dobrego stójkowicza,w amatorskim boksie był przeciętniakiem,odpuścił sobie Boks bo był za slaby...
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 11:47:36 
Autor komentarza: Champion20Data: 15-11-2015 11:38:29
tolek78 - gościu to co pokazała wczoraj Holm to masz odpowiedz na temat techniki kopnięć ZAPEWNE CWICZYŁA KOPNIECIA OD URODZENIA:D haha

Ja pierdolę ale ty jesteś krótkowzroczny chłopie że Holm pokonała pajacującą Rousey to ma pokazać wyższość boksu nad mma?pamiętaj "jedna jaskółka wiosny nie czyni"

Byłoby można wysuwać takie tezy jakby było wiele więcej takich konfrontacji a jak na razie to ja nie wiem kto kogo by częściej pokonywał bokser zawodnika mma czy na odwrót
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 15-11-2015 11:50:45 
Champion
Trudno mi sie z Toba zgodzic ,Oczywiscie na rece bokser bedzie najlepszy ,ale gdy rywal ma dobre nogi wwiekzosci przypadkow bokser przegra .np Bokser vs Muay Thai
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:53:25 
Po pierwsze zawodnik MMA NIE BĘDZIE MIAŁ NAJMNIEJSZYCH SZANS W WALCE NA ZASADACH BOKSERSKICH po drugie gdy szykuje się walka boksera z zawodnikiem mma to jest czas na przygotowania i bokser może się w krótkim czasie nauczyć kilku prostych technik mma. Przykład? Pudzian który w ogóle z mma nie miał nic wspólnego a jest jako takim zawodnikiem mma nie radzi sobie najgorzej. na odwrót to nie działa zawodnik mma nie opanuje technik bokserskich do perfekcji w krótkim czasie. takie moje zdanie,
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 11:54:29 
Obejrzyjcie sobie sparing Masternaka z Khalidoven w boksie jest na youtube. Khalidow wygląda komicznie na tle Masterneka
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 11:54:34 
Antonioo i nie jestem takiego samego zdania,że PRIME Toney vs Coulture i po Coulturze,ale...Randy walczył z CIENIEM zawodnika.Te walki oszukują.

MMA vs BOKS taki sam staż klubowy ??? Hmmm za dużo zmiennych ,a co z talentem,poziomem klubu?

Chodzi ci za pewne o to,że zawodnik trenujący MMA liże nie tylko parter,ale też stójkę(w dzisiejszych czasach),a Bokser tylko boks.Zawodnik MMA może się wybronić stójką bo coś tam umie,a bokser,nie,bo tylko boks.Masz w tym wiele racji,ale potem zmieniamy zasady na czysty boks,i zawodnik MMA kwiczy tak samo.
 Autor komentarza: albert223
Data: 15-11-2015 11:55:17 
Podajecie przykłady zza granicy zamiast Jackiewicza.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:58:09 
HAMMERFIST
Będzie wygrywał z pięściarzem wysokiej klasy. Łatwiej jest złapać i obalić niż trzymać kogoś na dystans.

Holly Holm jest zdolną zawodniczką, wygrała bo jest bardziej wszechstronna. Gdyby nie posiadała umiejętności przed obalaniem i umiejętności kopania nic by nie zrobiła.

Masz przykład Jackiewicza w KSW nie powiesz mi że nie był czołówka bokserską a dostał tęgie lanie właśnie od zawodnika który wywodził się z Tajskiego boksu. Nie istniał.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 11:59:50 
HAMMERFIST
"MMA vs BOKS taki sam staż klubowy ??? Hmmm za dużo zmiennych ,a co z talentem,poziomem klubu? "

A podczas walki Ronda i Holim nie było zmiennych ....
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:01:40 
Albert i po raz kolejny jaki POZIOM prezentował wtedy Jackiewicz?On przegrał z zawodnikiem MT.Za slaby na boks.TYlko wypaleni zawodnicy Boksu idą do MMA,a szkoda.

Nikt nie mówi,że zawodnik o backgroundzie z boksu czy kickboxu na jedną walkę pójdzie do MMA i pozamiata(sorry jak ktoś odniósł takie wrażenie).Ale nawet jak tak było,to robili,to ogórki Past Prime(Toney).Których wartość sportowa nie miała znaczenia

Ja chciałbym,aby zawodnik klasy mistrzowskiej boksu w wieku 29 lat z mega backgroundem amatorskim zakonczył karierę i poszedł do MMA.Stoczył ok. 10 walk,trochę pozmieniał,ale nadal bazował na stójce i ciekawi mnie co by było...
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 12:01:47 
Autor komentarza: albert223Data: 15-11-2015 11:55:17
Podajecie przykłady zza granicy zamiast Jackiewicza.

Bardzo dobry przykład Jackiewicz został niemiłosiernie okopany został wręcz zdemolowany i to wcale nie z zawodnikiem z topu.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 12:02:40 
Albert i po raz kolejny jaki POZIOM prezentował wtedy Jackiewicz?On przegrał z zawodnikiem MT.Za slaby na boks.TYlko wypaleni zawodnicy Boksu idą do MMA,a szkoda.

Jaki słaby poziom jak później zdobyłby mistrzostwo europy gdyby nie kontuzja. Co Ty pleciesz za bzdury
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 15-11-2015 12:06:31 
https://www.youtube.com/watch?v=APdG24fxUvU

masternak vs medialna gwiazdeczka polandii i ksw terrorysta
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:07:01 
Masz przykład Jackiewicza w KSW nie powiesz mi że nie był czołówka bokserską a dostał tęgie lanie właśnie od zawodnika który wywodził się z Tajskiego boksu. Nie istniał.

No właśnie,ogórek...Nie dostrzegasz tego...Patrz rekord w TAMTYM okresie.Jeżeli NADAL w boksie jest większa kasa,to dlaczego on idzie do MMA gdzie kasy nie ma?

Antonioo:

Holly Holm jest zdolną zawodniczką, wygrała bo jest bardziej wszechstronna. Gdyby nie posiadała umiejętności przed obalaniem i umiejętności kopania nic by nie zrobiła.

NIKT tego nie neguję.


Masz przykład Jackiewicza w KSW nie powiesz mi że nie był czołówka bokserską a dostał tęgie lanie właśnie od zawodnika który wywodził się z Tajskiego boksu. Nie istniał.

Nie był :D łapiesz się na krzaczkach.Mówisz o poziome kariery,a nie o poziome na dany czas :D
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:08:19 
Antonioo,ale czy ty nie rozumiesz,że Boks jaki ty znasz,to boxrec.Noi co z tego,że walczył o pas EBU?
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:09:15 
To tym gorzej dla pasa.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 15-11-2015 12:13:24 
@tolek78

Nie mu kultu unikania wyzwań?

A nasi miszczowie pudzinowski i ten z czeczenii?
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:14:49 
Podsumujmy.Jackiewicz walczył o EBU z zawodnikiem,który gdy tylko wyszedł poza swój kurwidołek we Włoszech dostawał baty.Wylczył pas EBU?

Pas który mieli Sosnowski,Saleta :DDla Jonesa jr. chcieli zrobić pas Suepr Czempiona :D Po walce MMA,trzy porażki.

Patrzysz na etykietkę (EBU) poziom Jackieiwcza był fatalny nawet z Branco patrz na walkę z Bonsu.

I tak! Moim zdaniem Jackiewicz musiałby stoczyć z 3 walki przed walką z tym Tajskim bokserem z gorszymi zawodnikami.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 12:15:05 
Prawda jest taka że to właśnie wypaleni i spłukani bokserzy którym już podziękowano w boksie idą do mma zarobić ostatni grosz dostają oklep kasa w kieszeni i każdy zadowolony. Żaden szacujący się bokserski mistrz nie pójdzie do czegoś takiego jak mma a szkoda bo mógłby zarobić łatwą kasę. MMA to tandeta twóch facetów macających się na macie jest żałosne już wole kick boxing ogladać niż coś takiego jak mma.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 12:16:38 
https://www.youtube.com/watch?v=APdG24fxUvU
tutaj macie spraing Boksera i zawodnika MMA proszę zobaczyć jak to wygląda dla mnie komicznie ze względu na Pana K
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 15-11-2015 12:16:55 
HAMMERFIST
Ciągle znajdujesz wymówki, w taki sposób każdy może prowadzić rozmowę ale sam już nie wiesz co masz pisać. Jackiewicz dostał tęgie lanie NIE OD MISTRZA ŚWIATA W UFC tylko tajskiego boksera do jednej bramki. Skoro boks jest taki MEGA to bez problemu powinien sobie poradzić z kimś takim. Druga sprawa facet który prawie zdobywa mistrzostwo europy w boksie nie może być na słabym poziomie.

Na potwierdzenie mojej tezy że wypisujesz brednie, co odpowiedziałeś na moje pytanie

"""MMA vs BOKS taki sam staż klubowy ??? Hmmm za dużo zmiennych ,a co z talentem,poziomem klubu? "

A podczas walki Ronda i Holim nie było zmiennych .... "

czyli w momencie kiedy coś staję się wygodne dla twojej tezy, nie istnieje coś takiego jak ZMIENNA? Zmienna występuje tylko w przypadku odmiennych poglądów niż twoje.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 12:23:06 
Mówiąc o walce boksera i zawodnika mną nie przytaczajie przykładów jackiewicza czy toneya to wraki dostajace oklep od innych bokserów! My mówimy o takich bokserach jak golovkin kliczko czy kowaliew i oni waszym zdaniem przegrali by z zawodnikiem mma?hahahaha zalosni jestescie
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:24:10 
Antonioo robisz prywatne wycieczki.Dajesz NIE moje cytaty.Nie napisalem,że NIE było zmiennych


I mówisz,że Boks jest NAJ,NAJ,NAJ,a nic takiego nie powiedziałem.Mówisz,że stosuje wymówki,a sam korzystasz z boxreca i mówisz o paskach EBU,a nie realnej formie.

Następnie wkłądasz mi w usta,to,że Bosker pokona zawodnika MMA ;D Gdzie tak napisałem?

Chodzi o poziom.Ja wiem,że to śmiesznie zabrzmi jak gra komputerowa :D ALe ułatwi dyskusję.

Poziom boksera w trakcie PRIME w boksie od 1 do 10.
I poziom na daną chwile od 1 do 10.

Gdzie 10 to ROy Jones jr./Muhammad Ali,a 1 Najman.

I tak ŻADEN zawodnik boks,który walczył w MMA NIGDY nie prezentował poziomu 5.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 15-11-2015 12:24:29 
Bokser nie posiada nog ,nie zna technik chwytania kopniec ,czy ich blokowania ,umiejetne uzywanie nog ,jest w stanie odebrac bokserowi mobilnosc i wcale nie trzeba kopac wysoko ,Jackiewicznie jest dobrym przykladem ,gdyz wywodzi sie z kickbokxingu ,wiec nogi nie byly mu obce

kozak z MuayThay
http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/generic/partners-country-selector?campaign=IE
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:26:15 
*I tak ŻADEN zawodnik boksu,który walczył w MMA NIGDY nie prezentował poziomu 5.Mówię ci jako pasjonat.

Kolejna sprawa,nawet jak prezentowałby,to w przeciwienstwie do jackiewicza powinien budować karierę,a nie od razu brać parchetę.

Noi ostatnia Holly Holm,to pierwsza ósemka w Boksie(powiedzmy).
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:28:02 
Mówię ci to odrębnie,ja wiem,że Tobie nie chodzi,to to.I tak NIEZALEŻNIE od poziomu prezentowanego przez boksera,musi on budować rekord pod MMA.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 15-11-2015 12:29:29 
to mialo byc
https://www.youtube.com/watch?v=34ZR3itu91I&ab_channel=HDThailand
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 12:29:50 
Tzn. jej wyszkolenie amatorskie,walki zawodowe stójka,to OSIEM.Jackiewicz,to poziom 6-7/10 w PRIME 3-4/10 ostatnio,noi jeszcze nie budował kariery.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 15-11-2015 12:31:12 
Boks wygrał z MMA buhahahahaha "Uwaga frajerzy mam ważny komunikat" aktualnie Holm jest zawodniczka MMA ( gdyby to był jej debiut to moglbym powiedziec ze to piesciara)
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 15-11-2015 12:32:59 
Witam.
Z tego co pamiętam to H.H. była(jest)wybitną pięściarką nad, której poziomem bokserskim zachwycało się wielu znawców.Tej zawodniczce przepowiadano wielką karierę w boksie i ....no właśnie.
Gdzieś przepadła i szczerze powiedziawszy myślałem, że już nie walczy.Bardzo byłem zdziwiony, że odnalazła się i przeszła do MMA.
W walce z Rondą tylko nieliczni dawali jej jakiekolwiek szanse, ale wielu twierdziło, że będzie to najtrudniejsza walka Rondy w karierze.
Przebieg walki i zakończenie były na pewno zaskoczeniem, bo dominacja Holly nie podlegała dyskusji.
Bardzo się z tego cieszę, bo ego Rondy było już tak przerośnięte, że czasami wyglądało to śmiesznie.
Za dużo cyrku, za mało treningu.Spotkania, wywiady, role w filmie,etc.na pewno nie pomogły w należytym podejściu i przygotowaniu się do tej walki.
Poza tym bardzo zły plan na walkę.
Rewanż?Pewnie będzie, ale ja spodziewam się jeszcze większej dominacji H.H. i nie widzę sensu.
Czy boks ma się dobrze na tle MMA?
Wystarczy porównać zarobki.
Osobiście nie przeszkadza mi istnienie tej formuły walki pod warunkiem ,ze nie jest to kilka minut tarzania się po glebie.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 12:37:47 
Mma jest Malo popularne zwykly zjadacz chleba nie jest w stanie wymienić jednego nazwiska ze sportu mma no chyba ze Polak i powie ze pudzianowski:D kowaliew golovkin czy kliczko zabijają każdego zawodnika ufc ze swojej wagi to nie ulega dyskusje jeden ciosów tych maszyn jest w stanie wyrzucić z klatki zawodnika mma
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 15-11-2015 12:41:55 
Boks to klasyczna dyscyplina sportu z wielkimi tradycjami dla prawdziwych mezczyzn, MMA to jakis dziwny wytwor, kombinacja ktora w ogole nie powinna istniec.....I nie chodzi tu o to ze wiekszosc bokserow nie przetrwala by w ringu 10sekund z zawodnikiem MMA, to "kto by wygral" w potencjalnym zderzeniu stylow nie ma tu najmniejszego znaczenia I nikogo nie obchodzi. To nie dlatego jestesmy fanami piesciarstwa od tylu lat.

Bernard Hopkiins kiedys trafnie powiedzial:

"Nigdy nie kupie biletu zeby ogladac dwoch doroslych mezczyzn w samych gaciach, spoconych, z wlasnymi jajami przycisnietymi do twarzy przeciwnika. To jakas kpina"

W pelni sie z tym zgadzam. Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 12:42:01 
Autor komentarza: RSC2Data: 15-11-2015 12:13:24
@tolek78

Nie mu kultu unikania wyzwań?

A nasi miszczowie pudzinowski i ten z czeczenii?

Ja nie mówię o jakimś śmiesznym ksw tylko o poważnych organizacjach UFC i Belator tam nikt nikogo nie unika.

Nadal nie odpowiedziałeś kto taki ogląda mma?
 Autor komentarza: Woolite
Data: 15-11-2015 13:03:47 
Autor komentarza: Yoga: Jaka byla stawka na Holm? Zastanawiam sie nad masternakiem czy nie obstawic za 1000 zl

Właśnie. Na boksie można było ostatnio dobrze zarobić: T. Thompson, ostatnio Malik Scot, teraz może Masternak, o ile go angielskie powietrze nie powstrzyma przed wygraną.
Naprawdę szkoda mi jego rozstania z Gmitrukiem, bo pod jego wodzą walczył jak maszyna, piękny boks, praca nóg, atak góra i dół. Ach, szkoda ;/
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 15-11-2015 13:17:21 
@Champion20

Trollujesz czy Ty tak na serio? Bo wypisujesz takie bzdury, że się tego czytać nie da.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 13:19:42 
Pyskatyy pisze serio czego dowodem była wczorajesza walka
 Autor komentarza: robsonpodlasie
Data: 15-11-2015 13:19:43 
Autor komentarza: KnockKnockData: 15-11-2015 12:41:55


Bernard Hopkiins kiedys trafnie powiedzial:

"Nigdy nie kupie biletu zeby ogladac dwoch doroslych mezczyzn w samych gaciach, spoconych, z wlasnymi jajami przycisnietymi do twarzy przeciwnika. To jakas kpina"

Jeśli naprawdę tak powiedział pojechał po bandzie, chociaż zgadzam się z nim że walka w parterze jest nudna. Tak samo jak nie interesują mnie zapasy czy judo. Ale zawody K1 oglądam z przyjemnością i ciekawe jak by się mieli najlepsi bokserzy z najlepszymi zawodnikami K1.

Szkoda że K1 praktycznie nie istnieje w świadomośi kibiców, uważam ogólnie że K1 jest dużo ciekawsze niż MMA. Ale nie da się wykluczyć ciekawego pojedynku w stójce w MMA. Dlatego mimo wszystko nie powiedziabym że kpina.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 15-11-2015 13:22:59 
@Champion20

Dowodem na co? Walczyły dwie zawodniczki MMA, a nie pięściarka z reprezentantką mieszanych sztuk walki.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 13:23:50 
Autor komentarza: Champion20Data: 15-11-2015 13:19:42
Pyskatyy pisze serio czego dowodem była wczorajesza walka

Powtórzę ci jak można wyciągać takie wnioski z jednego pojedynku człowieku takich konfrontacji musiałoby być duuuużo więcej żeby określić co jest górą
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 15-11-2015 13:25:11 
"Nigdy nie kupie biletu zeby ogladac dwoch doroslych mezczyzn w samych gaciach, spoconych, z wlasnymi jajami przycisnietymi do twarzy przeciwnika. To jakas kpina"

amen:)
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 15-11-2015 13:39:07 
ja juz dzisiaj ogladalem dziesiatki razy jak kiedyw glowacki -huck. poprostu uwielbiam jak cwaniaczki,pyszalki ,zero pokory sa sprowadzani do parteru i nokautowani. i te minki skruszone piekny widok. spojrzcie na Holy czekala z radoscia az ronda dojdzie do siebie:) ta wasza asia tez zostanie ukarana( moglaby grac w filmach zombie bez charakteryzacji) .dla tych co jeszcze nie widzieli niech zobacza ten piekny spektakl:)

http://www.mma-core.com/videos/Ronda_Rousey_vs_Holly_Holm_Full_Fight_UFC_193_Part_3/10113268?from=main
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 15-11-2015 13:42:49 
@tomalkowal

Asia to bardzo sympatyczna dziewczyna. Jej zachowanie przed walką to tylko element promocji.
 Autor komentarza: baxx
Data: 15-11-2015 13:43:03 
@szansepromotions
"UFC to, UFC Tamto.
Dalej nie rozumiecie, że prawdziwa siła MMA właśnie na tym polega, że jest pierdylion federacji i każda sobie może mówić , że ma mistrza świata .
W Boksie jest jasne , masz jeden z 4 głównych pasów, jesteś mistrzem.
W MMA to jeden jest mistrzem KSW , drugi UFC a 3 M1 global .
Skąd mamy wiedzieć, że któryś jest lepszy, jeżeli nie można walczyć o pasy innej federacji .
Jeśli ktoś mówi , że Boks ssie, to mma przy tym to zawodowa prostytutka"

Sorry typie, ale KOMPLETNIE nie masz pojęcia o czym piszesz.
UFC kompletnie zdominowało rynek mma. Kiedyś było jeszcze Strikeforce, dziś nie ma żadnych wątpliwości, że wszyscy najlepsi są w UFC. Kilku mistrzów z Bellatora trafiło do UFC (np. Alvarez czy Lombard) i żadnemu z nich nawet nie udało się dojść do walki o pas. Oczywiście, jest paru mocnych zawodników poza UFC (np. Mamed, Brooks), ale oni nie są na poziomie top5 UFC.

Konkludując: w mma wszyscy najlepsi biją się między sobą i doskonale wiadomo kto jest prawdziwym mistrzem. W boksie jest zyliard pasów i śmieszny boxrec jest lepszym wyznacznikiem pozycji niż te gówniane pasy, które dla prawdziwych gwiazd tracą już znaczenie (Pacman, Floyd czy Alvarez już zupełnie się nie przejmują czy jakiś mają czy nie).
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 15-11-2015 13:45:23 
@baxx

Dokładnie.
 Autor komentarza: AdammK1991
Data: 15-11-2015 13:57:18 
https://www.facebook.com/1570943449807949/photos/a.1625291247706502.1073741828.1570943449807949/1694120924156867/?type=3&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=1694124537489839&set=vb.1570943449807949&type=2&theater
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 13:59:44 
Autor komentarza: PyskatyyData: 15-11-2015 13:45:23
@baxx

Dokładnie.

Też się pod tym podpisuje
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 15-11-2015 14:07:16 
KasandrData: 15-11-2015 12:32:59

Wystarczy porównać zarobki.

xxx

No właśnie - tylko na podstawie zarobków lub wyników oglądalności można by stwierdzić, czy boks oddaje pola mma (w tym sensie, że jego popularność spada a oglądalność mma idzie w górę). Problem w tym, że takie porównanie byłoby bardzo trudne. Owszem, czołowi bokserzy deklasują pod względem zarobków czołówkę mma, ale generalnie zarobki w boksie nie powalają. Nawet świetni (lecz mniej znani) zawodnicy jak R. Gonzalez zarabiają względnie mało, nie mówiąc już np. o journeymanach. Z porównaniem oglądalności też będzie kłopot - z uwagi na ilość różnych gal, organizacji, różnice w częstotliwości odbywania się dużych gal etc. itd. W każdym razie - wielkie stacje dalej boks transmitują, to wciąż popularny sport, chociaż na pewno nie tak jak w latach 70/90.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 14:18:54 
MMA nie ma racji bytu na świecie nie ma możliwości przebicia boksu. Boks to szlachecka dyscyplina sportu nie przyrównujmy czegość takiego do tarzania się po macie ludzie dajcie spokój! Zwykły zjadacz chleba nie wymieni ani jednego nazwiska ze świata MMA nikt tego gówna nie chce oglądać
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 14:27:05 
@baxx
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Faceci z KSW mają zakaz walki w UFC , faceci z UFC w M1 i można tak dalej.
Nie da się tego zweryfikować.
Kto jest mistrzem w ciężkiej- Kliczko .Dlaczego ? bo ma większość pasów.
Cała magia KSW na tym polega- mamy mistrzów, i typowy janusz uwierzy, bo jak ma to sprawdzić.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 14:29:41 
Poza tym , najlepsza walka bokserska zawsze będzie lepsza od najlpszej walki MMA.
Kto chce oglądać parter?
Dlatego K1 było dobre , bo cały czas stójka .
Nawet najlepsza walka MMA odbywała się cały czas w stójce .
W latach 70 to wrestling miał zabić boks, 80 tych to kickboxing , teraz to mma .
Boks jest nieśmiertelny , bo jak ktoś myśli o honorowej walce, to myśli o dwóch kolesiach stojących i piorących się po ryjach
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 14:30:58 
I gala KSW bez pudziana , tuż po boomie na ten sport , reklamowana od miesięcy .
Oglądalnośc - 1 mln 700 tyś .
Kliczko-Solis , kupiona na szybko na 2 tyg przed walką - 1 mln 100 tyś
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 15-11-2015 14:33:51 
Nigdy nie widziałem żadnej walki tej całej Rondy i nie zamierzam, no chyba, że przez przypadek na takowy pojedynek trafię. Walki kobiet to nieporozumienie. Oczywiście za zabronieniem nie jestem, ale swojej cegiełki w postaci kibicowania nie zamierzam dokładać. Mówię tu głownie o MMA i Boksie zawodowym.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:03:59 
szansepromotions

tylko idiota porwnywal by pas ksw do pasa ufcw mma kazdy wie ze jetes nr. 1 gdy masz pas ufc - i to znaczy o wiele wiecej niz te paski w boksie ktore sa wykortzystywane do robienia kasy i nieczego innego

moim zdaniem bardzie widac w mma ktoe jest naprawde mistrzem swiata niz w boksie gdzie unifikacje sa juz rzecza bardzo rzadka
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:05:53 
Sorry typie, ale KOMPLETNIE nie masz pojęcia o czym piszesz.
UFC kompletnie zdominowało rynek mma. Kiedyś było jeszcze Strikeforce, dziś nie ma żadnych wątpliwości, że wszyscy najlepsi są w UFC. Kilku mistrzów z Bellatora trafiło do UFC (np. Alvarez czy Lombard) i żadnemu z nich nawet nie udało się dojść do walki o pas. Oczywiście, jest paru mocnych zawodników poza UFC (np. Mamed, Brooks), ale oni nie są na poziomie top5 UFC.

Konkludując: w mma wszyscy najlepsi biją się między sobą i doskonale wiadomo kto jest prawdziwym mistrzem. W boksie jest zyliard pasów i śmieszny boxrec jest lepszym wyznacznikiem pozycji niż te gówniane pasy, które dla prawdziwych gwiazd tracą już znaczenie (Pacman, Floyd czy Alvarez już zupełnie się nie przejmują czy jakiś mają czy nie).

100 % racji


p.s. grasz w hgg? :D bo tam lata taki jeden "baxx"
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 15:10:34 
@Legia

Ilu masz przypadkowych mistrzów w boksie ? paru by się znalazło . Ile wytrzymują na na tronie ? jedną walkę nie więcej.

I dalej to samo . Nie masz pojęcia czy typ z KSW nie wygra z typem z UFC , bo ze sobą nigdy nie zawalczą.
W boksie jest prosto , jesteś mistrzem , musisz bronić pasa z każdym kto się do Ciebie dopcha .
Możesz to odkładać w czasie , ale tego nie unikniesz.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 15:11:33 
Jak tu ludzie wkurzają się na federacje, że multum pasków itp .
To co powiedzieć o MMA, jak masz w każdym kraju federację.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:21:52 
mam pewnosc ze typ z ufc pokona typa z ksw

kazdy wie ze mistrzem swiata jestes tylko w ufc - i to jest przewaga mma na d boksem

tam jeen konkretny mistrz o ktorym kazdy wie ze jest number one

w boksie "kilku przypadkowych mistrzow"?????

jestes pewien? to popatrz sobie jacy zawodnicy nosili tytul mistrza swiata WAGI CIEZKIEJ po wprowadzeniu pasa WBO: Damiani, Bentt, Hide, Akinwade
to nie przypadkowi mistrzowie??

dalej lata 80-te w wba: gerrei coettzie, greg page, tony tubbsi to tylko z wagi ciezkiej :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:27:34 
mistrzowie siwata wbo z sredniej :D

otis grant, bend schenk, armand krajic, jason matthews


????ß kto?? :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:28:01 
bert*
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 15:34:12 
I wszyscy Ci przypadkowi , poszli się .... w krótkim czasie.

No nie wiesz, masz tylko przekonanie , takie samo jak to , że np GGG pokona Warda .
A może to M1 global jest najlepsza.
I powtarzam, chcesz być mistrzem w Boksie, masz 4 pasy mistrzowskie , chcesz być mistrzem bezdyskusyjnym - unifikuj .
Tego nie ma w MMA , bo nawet nie można tego zrobić
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-11-2015 15:37:33 
LegiaPany kontra szansepromotions = TKO dla Legii :)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:41:51 
tu nie chodzi mi o to zeby na sile wcisnac komus moje przekonanie ale podaje po prostu kilka faktow ktore troche przecza temu co pisze "szanse" - tak przynajmniej mysle

wiem o co mu chodzi i czasem tak jest ale wedlug mnie czesciej to jednak w mma wiadomo kto jest number onep.s. dzisiaj napisalem juz tyle co w ostatnich 10 tygodniach razem :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-11-2015 15:44:26 
p.s. jak jeszcze bylo strikeforce to co prawda nie bylo unifikacji ale mistrz strikeforce od razu dostawal szanse na tytul w ufc i spiker oraz ringowi ZAWSZE przypominali czy ktosbyl mistrzem albo nawet challengerem w konkurencyjnej strikeforce

wiec jak dla mnie: wiecej przegladu
 Autor komentarza: Darion
Data: 15-11-2015 15:46:15 
Champion20
Tak się zastanawiam czy jesteś tylko debilem czy debilem i trollem.

Do niektórych chyba nie dociera fakt, że oczywiste jest że na zasadach bokserskich bokser wygrywa z zawodnikiem MMA, natomiast na zasadach MMA żaden bokserski mistrz nie wygra z mistrzem MMA, bo żadnej stójki nie będzie, tylko momentalnie po rozpoczęciu bokser zostanie sprowadzony do parteru i tam, bezradny jak żuczek, zostanie zawinięty w supełek albo będzie miał obitą japę. Nie jestem żadnym fanem MMA, rzadko to oglądam, bo od zawsze wolę boks ale trzeba być po prostu idiotą żeby nie widzieć oczywistych kwestii. Niestety, poziom intelektualny niektórych komentujących, jest podobny do poziomu bokserskiego groźnych Węgrów i Słowaków z gal Wasyla.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 15-11-2015 15:48:22 
No w sumie nawet nie końca przeczą, bo napisałem , że owszem są przypadkowi mistrzowie, ale też, że jest świat vs ty , jeżeli chcesz być mistrzem.
Jest co jest, będzie co będzie , i tyle :D

W sumie to i ja nabazgrałem więcej niż przez ostatnie miesiące :D
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-11-2015 16:21:18 
Darion - zamknij jape śmieciu
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 17:14:16 
Darion do wszystkich dociera,o co chodzi,tylko niektórzy mają wybujałe ego.Walka mistrz UFC vs mistrz BOKSU NIGDY nie dojdzie do skutku(MMA),bo zawodnik z Boksu miałby za dużo do stracenia-pomimo świetnego skilla bokserskiego i czucia dystansu-bokser jest za zielony w innych płaszczyznach-jeżeli nic w nich nie umie,to kaplica jeżeli do nich dojdzie-i zgoda.

Dlatego idą Tam bokserzy,którzy nie mają NIC do stracenia i są już skończeni w boksie.Czyli nie dość,że nic nie umieją,to stójka już nie ta.Czyli NAJGORZEJ jak się da.To NIC nie mówi.

Ale z walką Rousey vs Holm jest takie porównanie,oczywiście ja WIEM o innych czynnikach,ale walczył Boks 3x w tygdniu kontra BOKS Prawdziwy ZAWODOWY noi kaplica.Do tego Ronda umie obalać przez biodro,a inaczej,to nie bardzo.Głupia ta Ronda i każdy kto myśli,że Rekreacyjnym boksem jak większość zawodników MMA dałoby się boksować z bokserem.Oczywiście obalić go :D

A i kolejny wypalony bokser idzie do MMA kiedyś 5/6 na 10 teraz 2/3 na 10 CYGAN.Ja czekam na boksera klasy Holm w męskim MMA,który rozbuduje swój styl + 10 walk pod MMA.Żeby ci wypaleni nie szli do MMA,to potrzeba by było jakiejś komisji,która każe stoczyć pięć walk amatorskich w MMA.

Kolejny Wolak,to też zaledwie "dobry" bokser,ale bez ciosu.I tyle.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 17:17:28 
PS.Holm,to nie jakaś BOKSERKA.To postać zjawiskowa w kobiecym boksie.Duży poziom.Nie jakiś tam bokser...
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 17:21:33 
Chodzi,o ten KOSMICZNY poziom ala kobiecy RJJ.No może nie tak dobra jest Holm,ale KOSMOS.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 17:23:37 
*Ale i tak KOSMOS.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 15-11-2015 17:36:19 
Odpiszę po raz czwarty do siebie :D Chodzi o poziom MISTRZOWSKI Holm.O,ten mega poziom Pound 4 Pound.Boks z rekordem ok. 30 walk zawodowych.Co prawda kobiece sporty mają sporo amatorki,ale Holm,to zjawisko.

*Jej nie traktowałbym jako zwykłego/zwykłej zawodniczki Boksu,ale TOP P4P.I takiego boksera chciałbym zobaczyć kiedyś,który wystartuje pod MMA po długoletniej karierze.Z czołówki P4P,ale to chyba nie możliwe :(
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 15-11-2015 17:45:24 
https://instagram.com/p/-HGSxlFzXi/?taken-by=48laws757 xD
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 15-11-2015 20:21:18 
Zastanawia ojca jak sie komus chce nadupca... te same komentarze na orgu i ringp... przeciez to trzeba miec strasznie smutne zycie zeby tyle czasu tracic
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 16-11-2015 06:57:44 
Khalidov nie walczy na UFC bo pewnie nie przeszedł by testów antydopingowych. Proste i logiczne skoro Błachowicz dostał się do UFC to Khalidov pewnie propozycji takich miał 5 razy więcej to dlaczego tam go nie ma ?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.