HELENIUS POBIJE REKORD?

Per Ake Persson, Boxingscene

2015-11-09

Kiedy Robert Helenius (21-0, 13 KO) cztery lata temu mierzył się z Dereckiem Chisorą, na żywo spektakl ten śledziło 12 734 kibiców. Olbrzymi Fin 19 grudnia w Hartwall Arena w Helsinkach zaatakuje Erkana Tepera (15-0, 10 KO) i należący do niego tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. I prawdopodobnie rekord wszech czasów w Finlandii jeśli chodzi o publikę zostanie pobity.

Już teraz, na siedem tygodni przed terminem, sprzedano aż siedem i pół tysiąca wejściówek. Zainteresowanie nie spada i organizatorzy spodziewają się absolutnego kompletu na trybunach.

Helenius był już mistrzem Europy i piastował miano pretendenta do pasa federacji WBO, lecz konflikt z promującą go grupą Sauerland Event na wiele miesięcy zablokował jego karierę. Ewentualna wygrana nad naturalizowanym Niemcem ma znów jej nadać przyspieszenia.

Robert aktualnie przebywa na obozie Władimira Kliczki. Chwilę wcześniej pomagał z kolei w sparingach Aleksandrowi Powietkinowi. Pod koniec tygodnia stoczy "pokazówkę" w Estonii z Timurem Musafarowem, a potem rozpocznie już swoje sparingi, z zawodnikami sprowadzonymi specjalnie pod niego, którzy będą imitować poczynania Tepera.