MATEUSZ TRYC I MICHAŁ OLAŚ BĘDĄ BOKSOWAĆ W BUNDESLIDZE

Redakcja, Informacja prasowa

2015-11-05

Pięściarze Rafako Hussars Poland - Mateusz Tryc (-81 kg) i Michał Olaś (-91 kg), w ramach przygotowań do ligi World Series of Boxing wystąpią w lidze niemieckiej w barwach klubu Nordhausen. Być może wkrótce w tej drużynie zaboksuje także tegoroczny wicemistrz Europy w wadze średniej, Tomasz Jabłoński.

Pierwszy w tym sezonie występ Tryca i Olasia już za dwa i pół tygodnia. – W sobotę 21 listopada nasz zespół spotka się w meczu rewanżowym z drużyną z czeskiej Pragi, która w tym sezonie dołączyła do rozgrywek. Na wyjeździe Nordhausen wygrał z tym rywalem, więc postaramy się pomóc w odniesieniu drugiego zwycięstwa. A dla nas najważniejsza jest możliwość skonfrontowania umiejętności z mocnymi rywalami w limicie -82 kg, czyli o kilogram wyższym niż na ringach w boksie olimpijskim i rozgrywkach WSB – powiedział Tryc, który przez ostatnie dwa dni uczestniczył w badaniach kadry i Husarii w Instytucie Sportu w Warszawie.

W listopadzie walczyć będą też inni zawodnicy Husarii. W piątek 20 listopada w wyjazdowym meczu z Litwą z drużyny Rafako Hussars Poland zaboksują z kolei Damian Kiwior w nowej wadze -69 kg i Roger Hryniuk +91 kg. Natomiast w fińskim Tampere w tradycyjnym turnieju, za dwa tygodnie, walczyć będzie m.in. Mateusz Polski (-60 kg).

- W kategorii do 64 kg boksowałem tylko podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, aby cały czas nie walczyć z tymi sami rywalami. Ale już wracam do kategorii lekkiej i cieszę się, że będę miał w Tampere okazję na stoczenie kilku walk – mówi brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku, którego również spotkaliśmy w Instytucie Sportu.

W badaniach uczestniczyli również m.in. kapitan Husarii Tomasz Jabłoński i Roger Hryniuk. Natomiast boksujący w wadze ciężkiej Igor Jakubowski przechodził badania w Poznaniu.

Wicemistrzowie Europy - Jabłoński i Jakubowski, ale także ćwierćfinalista tej imprezy - Dawid Jagodziński (-49 kg), już za kilka dni wyjeżdżają na obóz szkoleniowo-leczniczy do Krynicy-Zdrój. W rankingu światowym najwyżej jest Jagodziński, który zajmuje 16. miejsce. Igor Jakubowski jest 18., a Tomasz Jabłoński 27., podobnie jak Mateusz Polski.