AVA KNIGHT SALICKA ZABOKSUJE 13 LISTOPADA NA GALI ZABA JUDAH

Ireneusz Fryszkowski, Informacja własna

2015-11-05

Mająca polskie korzenie była mistrzyni świata Ava Knight Salicka (13-2-3, 5 KO) kolejny pojedynek stoczy 13 listopada na gali w Las Vegas, podczas której walczyć będą Zab Judah i Joseph Agbeko.

Przeciwniczka Avy Knight Salickiej nie była jeszcze do niedawna znana. Ostatecznie amerykańsko-polska "Lady of Boxing" zaboksuje na gali z Aną Arrazolą - doświadczoną Meksykanką, byłą wielokrotną pretendentką do mistrzostwa świata federacji IBF, WBO, WBA, legitymującą się rekordem 23-11-2, 13 KO.

Ava Knight Salicka w polskich i amerykańskich mediach z dumą podkreśla polskie pochodzenie. Pięściarkę często możemy zobaczyć w polskich barwach, zarówno w jej serwisach społecznościowych, jak i na konferencjach prasowych przed walką. Zna polski język, a przywiązanie do Polski zawdzięcza matce, która pochodzi z Jeleniej Góry.

Na swoim koncie ma pasy mistrzyni świata federacji WBC i IBF. Po stracie tytułu WBC w październiku 2013 roku w walce z Ibeth Zamorą Silvą (24-5, 9 KO), ostatni pojedynek Ava Knight Salicka stoczyła niemal dokładnie rok temu - 13 listopada 2014. Zdobyła wtedy pas WBC International wagi muszej.

Walka z Aną Arrazolą to kolejny krok w jej karierze, który ma ją przybliżyć do odzyskania pasów mistrzyni świata.