KONTUZJOWANY WARD ZNIKA Z ROZPISKI GALI COTTO-CANELO

Redakcja, ESPN

2015-11-05

Andre Ward (28-0, 15 KO) nie wystąpi podczas zaplanowanej na 21 listopada gali Cotto-Canelo. Jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe doznał kontuzji kolana i musiał się wycofać z udziału w zawodach w Las Vegas.

- Jestem bardzo zawiedziony, ale jednocześnie zachęcony. Za każdym razem, gdy przytrafia mi się krótsza czy dłuższa przerwa, wracam silniejszy. Teraz nie będzie inaczej. Czekam na wielki rok 2016. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i cierpliwość - oświadczył Amerykanin.

W Las Vegas Ward miał skrzyżować rękawice z Kolumbijczykiem Alexandrem Brandem (24-1, 19 KO). Stan zapalny znacząco jednak utrudnia mu poruszanie się, a lekarze stanowczo doradzili odpoczynek i rehabilitację. Na razie nie wiadomo, kiedy "S.O.G." będzie mógł wrócić między liny.

Listopada walka miała być dla 31-latka pierwszą w ramach nowego kontraktu z telewizją HBO. W kwietniu Ward miał stoczyć drugą, a pod koniec przyszłego roku boksować z czempionem wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (28-0-1, 25 KO). Plan pozostaje taki sam, ale zmianie ulegną daty występów mistrza olimpijskiego z Aten.