MAŁE PIĘŚCI: JOHNNY OWEN (WYNIKI KONKURSU)

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2015-11-01

Wyniki zeszłotygodniowego konkursu dotyczącego Johnny'ego Owena, swoisty hołd oddany wszystkim zmarłym bokserom. Bądźmy razem z nimi w ten szczególny czas...

''JOHNNY OWEN'' - WYNIKI KONKURSU

       W dzień Święta Zmarłych wspominamy bokserów, którzy od nas odeszli. Tylko w tym roku pożegnaliśmy m.in. Tony'ego Ayalę Juniora, Gene'a Fullmera, Harolda Johnsona, Ariela Krasnopolskiego, Andrew Lewisa, Sinana Samil Sama, Isłama Timurzijewa i Alexisa Vastine'a. Cześć Ich Pamięci!

      Ogłaszamy również wyniki zeszłotygodniowego konkursu z okazji trzydziestej piątej rocznicy śmierci Johnny'ego Owena, który zmarł tragicznie 4 listopada 1980 roku. Pytanie konkursowe dotyczyło zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej. Należało opisać, kto znajduje się na zdjęciu i podczas jakiej uroczystości ono powstało.

       Nagrodę główną konkursu - książkę ''Johnny Owen'' autorstwa Jeffa Murphy'ego - otrzymuje czytelnik o nicku reckik, który opisał zdjęcie następująco:

       ''Na zdjęciu znajdują się rodzice Johnny'ego Owena: ojciec Dick Owens (po lewej, zmarł w 2005 r.) i matka Edith. W środku stoi meksykański mistrz Lupe Pintor, z którym w feralnej walce 19 września 1980 r. w Grand Olympic Auditorium w Los Angeles Johnny bił się o mistrzostwo świata WBC w wadze koguciej i w wyniku odniesionych obrażeń zapadł w śpiączkę. Został uznany za zmarłego 4 listopada 1980 r.

       Samo zdjęcie zostało zrobione w dniu 2 listopada 2002 r. w rodzinnej miejscowości Johnny'ego Merthyr Tydfil w Walii, podczas odsłonięcia przez ojca Johnny'ego i zaproszonego na tę uroczystość Lupe pomnika upamiętniającego postać Johnny'ego.''

       Drugą nagrodę - unikatowe bokserskie zdjęcie z autografem autora, Jakuba Dobka - otrzymuje czytelnik o nicku PromotorSilnego, który jako pierwszy prawidłowo odpowiedział na pytanie.

       Gratulujemy zwycięzcom! Nos da!

       Obu zwycięzców prosimy o przesłanie swojego adresu pocztowego na adres e-mail: bilunski.jakub@gmail.com