MAŁE PIĘŚCI: JOHNNY OWEN (KONKURS ROCZNICOWY)

Konkurs z okazji trzydziestej piątej rocznicy śmierci Johnny'ego Owena. Szansa na refleksyjny odpoczynek przed wieczorem wyborczym.

''JOHNNY OWEN''- KONKURS ROCZNICOWY

       Czwartego listopada będziemy obchodzić trzydziestą piątą rocznicę tragicznej śmierci Johnny'ego Owena, legendy brytyjskiego boksu. Z tej okazji ''Małe pięści'' przygotowały konkurs, w którym nagrodą jest książka ''Johnny Owen'' autorstwa Jeffa Murphy'ego. Pytanie konkursowe dotyczy zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej.

     Kto znajduje się na zdjęciu i podczas jakiej uroczystości ono powstało?

       Czekamy na Wasze odpowiedzi w sekcji komentarzy. Możecie je również przesyłać na adres e-mail: bilunski.jakub@gmail.com. Jeżeli z pytaniem poradzi sobie więcej niż jedna osoba, nagrodę otrzyma autor/autorka najdokładniejszej odpowiedzi. Bądźcie gotowi na ostrą walkę i artykuł o życiu i karierze Johnny'ego, który wkrótce ukaże się na łamach Bokser.org. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PromotorSilnego
Data: 25-10-2015 19:49:38 
Ten w środku to Lupe Pintor, a obok rodzice Johnny Owena (Dick i Edith) podczas uroczystości odsłonięcia pomnika na jego cześć.
 Autor komentarza: reckik
Data: 25-10-2015 22:18:15 
Na zdjęciu znajdują się rodzice Johnnego Owena: ojciec Dick Owens (po lewej, zmarł w 2005 r.) i matka Edith. W środku stoi meksykański mistrz Lupe Pintor, z którym w feralnej walce Johnny 19 września 1980 r. w Grand Olympic Auditorium w Los Angeles walczył o mistrzostwo świata WBC w wadze koguciej i w wyniku odniesionych obrażeń zapadł w śpiączkę i został uznany za zmarłego 4 listopada 1980 r.

Samo zdjęcie zostało zrobione w dniu 2 listopada 2002 r. w rodzinnej miejscowości Johnnego w Merthyr Tydfil w Walii podczas odsłonięcia przez ojca Johnnego i zaproszonego na tę uroczystość Lupe pomnika upamiętniającego postać Johnnego.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 25-10-2015 23:42:17 
@up

+1
 Autor komentarza: royler
Data: 26-10-2015 12:01:06 
Podpisuję się pod postem reckik.
 Autor komentarza: skok24
Data: 26-10-2015 13:28:08 
Rodzice Owena i Meksykanin Lupe Pintor po walce z którym Owen zapadł w spiaczkę ,po której sie nie wybudził i zmarł tydzien pózniej. Odsłoniecie naturalnej wielkości posągu z brązu Johnnego Owena w miescie Merthyr
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.