ANGLICY PEWNI TRIUMFU POWIETKINA. CZEKAJĄ NA WALKĘ Z WILDEREM

Redakcja, BoxNation

2015-10-30

Walka Mariusza Wacha (31-1, 17 KO) z Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO) była jednym z tematów, który pojawił się ostatnio na antenie brytyjskiej stacji BoxNation. Angielscy komentatorzy z szacunkiem wypowiadają się o Polaku, ale nie ukrywają, że nie dają mu szans w starciu z drugim najlepszym na świecie zawodnikiem wagi ciężkiej.

- Nie można skreślać Powietkina tylko dlatego, że został zdominowany przez Kliczkę. To nadal dobry zawodnik. Pokonał Carlosa Takama i Mike'a Pereza, którzy mieli na koncie tylko po jednej przegranej. Powietkin nie bierze więc łatwych walk. Teraz zmierzy się z kolejnym jakościowym oponentem - Wachem, który także doznał zaledwie jednej porażki - mówił Barry Jones, były czempion wagi super piórkowej, a obecnie komentator telewizyjny.

- Problem z Kliczką miał taki, że mierzy tylko 188 cm. Nie jest najszybszym zawodnikiem, ale ma dobry timing. Nie ma też najsilniejszego ciosu, za to fizycznie jest silny jak byk. Walka z Wachem będzie ciekawa - dodał.

Drugi z angielskich ekspertów, Steve Bunce, wybiega już znacznie dalej w przyszłość. - Chciałbym zobaczyć Powietkina z Deontayem Wilderem. Zobaczymy, co będzie po pojedynku Kliczko-Fury, jak Powietkin się wpasuje w ten krajobraz - stwierdził.

Walka Powietkin-Wach odbędzie się 4 listopada w Kazaniu. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.