19 GRUDNIA ROSADO-CLOTTEY ORAZ GONZALEZ-SZABRAŃSKI

Redakcja, ESPN

2015-10-30

Oscar De La Hoya ogłosił dwie nowe i bardzo ciekawe potyczki na galę 19 grudnia w Turning Stone Casino Resort w Veronie. Właśnie tego wieczoru w serii "Boxing After Dark" na antenie HBO dojdzie do walk Ortiz-Jennings oraz Walters-Sosa, ale wcześniej - w przekazie HBO Latino, szef stajni Golden Boy Promotions zaproponował kibicom równie ciekawe pojedynki.

Zawsze waleczny i groźny Gabriel Rosado (21-9, 13 KO) spotka się na dystansie dziesięciu rund z dawnym championem wagi półśredniej, będącym ostatnio na fali Joshuą Clotteyem (39-4, 22 KO). W kontrakcie jest zapis o umownym limicie 158 funtów, czyli 71,6 kg.

Natomiast w dywizji półciężkiej Yunieski Gonzalez (16-1, 12 KO), który niedawno tak ostro pogonił Jeana Pascala, sprawdzi się w konfrontacji z Wiaczesławem Szabrańskim (14-0, 12 KO).

- Bardzo ciężko pracowaliśmy nad tym wszystkim. Cztery świetne walki na jednej gali, więc z przytupem zakończymy ten rok. Clottey trochę pójdzie w górę, Rosado zejdzie trochę w dół, dzięki czemu lepszy z tej dwójki wróci do gry i wielkich występów. Tak samo będzie w wadze półciężkiej. Gonzalez bądź Szabrański w razie zwycięstwa otworzą sobie drzwi do spotkań z najlepszymi - powiedział De La Hoya.