GOŁOWKIN NIE GODZI SIĘ NA UMOWNY LIMIT W WALCE Z COTTO/CANELO

Radio Rahim, boxingscene.com

2015-10-19

Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) poinformował, że nie będzie zbijać wagi ani dla Miguela Cotto (40-4, 33 KO), ani dla Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO). Kazach jest zainteresowany potyczką zarówno z jednym, jak i drugim, ale tylko w dywizji średniej.

Cotto posiada pas WBC w tej kategorii, choć w jej pełnym limicie jeszcze nie walczył. Dwie dotychczasowe potyczki stoczył w limicie umownym, a i w pojedynku z "Canelo" będzie obowiązywać catch weight wynoszący 155 funtów.

Zwycięzca listopadowej potyczki będzie musiał zmierzyć się z Gołowkinem, jednak nie będzie mógł liczyć na ustępstwa ze strony Kazacha.

- Jestem mistrzem wagi średniej, wagi do 160 funtów. To jest mój limit, w nim czuję się komfortowo. Dlaczego miałbym się zgadzać na umowny? Z powodów biznesowych czy jakich? Jestem bokserem. Jestem mistrzem kategorii średniej - stwierdził "GGG".

Gołowkin w przeszłości wielokrotnie podkreślał, że może zejść nawet do 154 funtów, ale tylko w przypadku naprawdę wyjątkowych walk - takich jak np. starcie z Floydem Mayweatherem Jr.