Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-18

 


DE LA HOYA: MNÓSTWO SŁABYCH STRON U GOŁOWKINA

Plan Oscara De La Hoyi spalił na panewce. "Złoty Chłopiec" był przekonany, że David Lemieux (34-3, 31 KO) będzie tym, który zatrzyma kazachską maszynę, jednak tak jak inni pięściarze, naprzeciw Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) Kanadyjczyk był bezradny. Po walce De La Hoya pochwalił zwycięzcę, ale wciąż daleki jest od zachwytów nad pięściarzem z Karagandy.

SZUMENOW OPCJĄ DLA WŁODARCZYKA?

W kuluarach mówi się, że Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) mógłby skrzyżować rękawice z Beibutem Szumenowem (16-2, 10 KO), który w wakacje pokonał BJ Floresa (31-2-1, 20 KO) i zdobył pas WBA kategorii cruiser w wersji tymczasowej.MASTERNAK: FONFARA Z CLEVERLYM STWORZYLI WSPANIAŁE WIDOWISKO

W nocy z piątku na sobotę Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) oraz jego rywal, były mistrz świata wagi półciężkiej Nathan Cleverly (29-3, 15 KO) stworzyli niesamowite widowisko i zdobyli serca wielu fanów pięściarstwa. Został pobity rekord w zadanych ciosach w trakcie jednej walki w tym limicie wagowym. Środowisko bokserskie jest pod wrażeniem, na naszym podwórku również nie brakuje pochwał w stronę obu bokserów.
ORTIZ (ZNÓW) Z PASEM WBA WAGI CIĘŻKIEJ W WERSJI TYMCZASOWEJ

Dla Luisa Ortiza (23-0, 20 KO) była to już druga walka o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej. Ponad trzynaście miesięcy temu pokonał Lateefa Kayode i zdobył to trofeum, lecz potem wpadł na badaniach antydopingowych i zabrano mu ten pas. Dziś stawka była ta sama, tylko inny rywal - Matias Ariel Vidondo (20-2-1, 18 KO).


NIEPOKONANY MOŁDAWIANIN PRZED KOLEJNĄ WALKĄ W STANACH

Zawodnik wagi junior ciężkiej Constantin Bejenaru (9-0, 3 KO), bo o nim mowa, spełnia swój amerykański sen. Według portalu Boxrec na świecie aktywnych zawodowych pięściarzy z Mołdawii jest... pięciu. 31-letni pięściarz radzi sobie jednak całkiem nieźle. Obecnie mieszka, trenuje w Nowym Jorku, w tym mieście również toczy najwięcej swoich walk. Za tydzień na gali znanego promotora Joe DeGuardii, szefa stajni Star Boxing, Bejenaru skrzyżuje rękawice na dystansie ośmiu rund z Joelem Shojgreenem (8-1, 7 KO).FONFARA CZEKA NA ODPOCZYNEK, A POTEM REWANŻ ZE STEVENSONEM

- Rywal z pewnością pokazał, że przyjechał tu, by boksować i zwyciężać. Ciosów rzeczywiście padało dużo, ale nie odczuwałem ich wcale. Nie bił mocno, za to uderzał szybko i kombinacjami. Na szczęście udało mi się przełamać go w drugiej połowie walki. No i cieszę się, że zaboksowałem dwanaście rund w dobrym tempie - powiedział kilkanaście godzin po wyczerpującej batalii z Nathanem Cleverlym (29-3, 15 KO) już zrelaksowany Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO).


LUIS ORTIZ: JESTEM GOTOWY NA KLICZKĘ

Luis Ortiz (23-0, 20 KO) od kilkunastu godzin piastuje tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej. Zdobył go na ringu w Nowym Jorku, pokonując w trzeciej rundzie Matiasa Ariela Vidondo (20-2-1, 18 KO). Teraz mańkut z "Gorącej Wyspy" chciałby się skonfrontować z samym Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO).CLEVERLY CHĘTNY NA REWANŻ Z FONFARĄ

Nathan Cleverly (29-3, 15 KO) pomimo porażki z Andrzejem Fonfarą (28-3, 16 KO) na pewno zyskał wielu nowych zwolenników i fanów. Obaj panowie pobili aż trzy rekordy wszech czasów jeśli chodzi o ilość zadanych ciosów, nic więc dziwnego, że kibice chętnie obejrzeliby ich rewanż. A takiej walki domaga się również sam Walijczyk.


PULEW, KABAYEL I MACKLIN Z WYGRANYMI

Jedenaście miesięcy po bolesnej porażce z Władimirem Kliczką między linami zameldował się w końcu Kubrat Pulew (21-1, 11 KO). Były mistrz Europy wagi ciężkiej pokonał w Karlsruhe doświadczonego, za to dużo mniejszego George Ariasa (56-14, 42 KO).
ŁUKASZ WIERZBICKI Z KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM

Informowaliśmy Was w piątek, że niepokonany na zawodowych ringach Łukasz Wierzbicki (8-0, 4 KO) w ten weekend zawalczy na gali w kanadyjskim Calgary, gdzie mieszka i trenuje. Polski pięściarz na stałe przebywający za Oceanem w piątek w nocy polskiego czasu łatwo uporał się Noelem Meiją Rinconem (14-7-1, 10 KO), odprawiając go przed czasem w czwartej rundzie.


GONZALEZ BIŁ I W KOŃCU ZASTOPOWAŁ VILORIĘ

Roman Gonzalez (44-0, 38 KO) nie zwalnia tempa. Szykowany przez niektórych na nowego króla rankingu P4P artysta szermierki na pięści porozbijał i zastopował świetnego przecież Briana Vilorię (36-5, 22 KO). Tym samym obronił tytuł mistrza świata wagi muszej według federacji WBC.