SANCHEZ: GOŁOWKIN ODPUSZCZA, CHCE, ŻEBY WYGLĄDAŁO TO NA WALKĘ

Redakcja, secondsout.com

2015-10-18

Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) już przy okazji walki z Willie'em Monroe Jr mówił, że nieco odpuścił rywalowi, aby dać kibicom swoje firmowe "big drama show". Jego trener Abel Sanchez twierdzi, że to samo Kazach zrobił nad ranem w starciu z Davidem Lemieux (34-3, 31 KO).

- W trakcie tej walki poprosiłem go w narożniku, żeby popróbował trochę innych rzeczy. Skoro już robił w ringu, co chciał, to mógł przynajmniej spróbować czegoś nowego. I spróbował. Ale czasami, niestety dla mnie i całego naszego zespołu, Giennadij nie chce zniszczyć rywala zbyt szybko. Trochę odpuszcza, chce, żeby przeciwnik zaatakował, żeby wyglądało to na walkę. Gdyby wygrał za łatwo, to powiedzieliby, że boksował z przeciętniakiem. A David to znakomity pięściarz, wielki mistrz. Tyle że Giennadij jest na innym poziomie - powiedział.

Nawet jeżeli rzeczywiście Gołowkin hamował się w ringu, Lemieux nie wykorzystał szansy. - Miałem nadzieję, że David bardziej zaatakuje, że zrobi z tego walkę uliczną, dzięki czemu Giennadij mógłby go porządnie obić. Liczyliśmy na inną walkę, ale David nie ruszył do przodu - stwierdził Sanchez.

Dodał, że zanim walka się na dobre rozpoczęła, było już w zasadzie po niej. - Już po pierwszej rundzie, kiedy wrócił do narożnika, Giennadij puścił do mnie oko i powiedział, że wszystko ma pod kontrolą - zdradził.