KONO LEPSZY OD KAMEDY

Podczas trwającej gali PBC w Chicago Kohei Kono (31-8-1, 13 KO) po raz drugi obronił tytuł mistrza świata wagi super muszej według federacji WBA, pokonując swojego rodaka Koki Kamedę (33-2, 18 KO).

Lepiej w pojedynek wszedł pretendent, lecz Kono w drugiej rundzie wszystko sobie poukładał i to on zaczął dochodzić do głosu. W końcówce przepuścił lewy rywala, natychmiast skontrował bezpośrednim prawym, posyłając Kamedę na deski. Po liczeniu do ośmiu zabrzmiał gong. Po przerwie challenger dostał dwa ostrzeżenia za ciosy poniżej pasa, choć sędzia był trochę przewrażliwiony i na jednym mógł, a w zasadzie powinien poprzestać.

Od czwartej odsłony rozgorzała zażarta bitka na wyniszczenie w półdystansie. Żaden z nich nie ustępował, ale też nie potrafił zaakcentować swojej przewagi. Dopiero w ósmym starciu champion podkręcił tempo, zasypując przeciwnika swoimi akcjami. Zdecydowanie najsłabszy między linami arbiter Celestino Ruiz odebrał mu w dziewiątej rundzie punkt za ściąganie, ale nie wybiło go to zbytnio z równowagi. Owszem, Kameda trafił mocnym lewym sierpowym na szczękę, lecz nie zdołał poprawić i za moment mistrz wrócił do siebie.

Świetne było starcie dziesiąte. Częściej bił i trafiał Kono, za to mocniej ripostował Kameda, uderzając za każdym razem z pełnym skrętem i złym zamiarem. Na początku jedenastego challenger miał już praktycznie zamknięte lewe oko. Zbierał cięgi, chociaż raz na jakiś czas próbował się czymś zrewanżować. Ostatnie trzy minuty nie przyniosły zmian i o wszystkim decydowali sędziowie. A ci punktowali 115:109, 116:108 i 113:111 - wszyscy na korzyść obrońcy tytułu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-10-2015 05:40:43 
Tutaj niespodzianka niestety.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.