MARQUEZ W TYM ROKU NIE BĘDZIE WALCZYĆ

Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) nie wróci w tym roku na ring. Spekulowano, że "Dinamita" zmierzy się w grudniu z Carlosem Moliną, ale sam zainteresowany wykluczył taką możliwość.

- Nie wiem jeszcze, czy wrócę jeszcze do boksu, mogę natomiast powiedzieć, że jestem zawodnikiem, który lubi trenować przed walką przez trzy czy cztery miesiące. Mogę zatem stwierdzić, że w tym roku walczyć nie będę - oznajmił 42-latek podczas konferencji prasowej w Meksyku, którą zorganizowano, aby ogłosić kolejną galę jego grupy Marquez Boxing Promotions.

Bardziej niż na czynnym uprawianiu pięściarstwa Marquez skupia się teraz właśnie na promowaniu boksu. Wkrótce ma się też zaangażować w nowy projekt meksykańskiej federacji bokserskiej, który ma pomagać - głównie finansowo - młodym bokserom. - Boks dał mi wszystko, pomyślałem więc, że warto zaryzykować pieniądze i wesprzeć pięściarzy - mówi.

Ostatnią walkę Meksykanin stoczył w maju ubiegłego roku. Pokonał wtedy jednogłośnie na punkty Mike'a Alvarado.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-10-2015 12:43:36 
Wydaje mi się że powinien zawiesić rękawice na kołku. Pewnie że brakuje ma tytułu w 147, ale po takiej przerwie raczej nie da rady już rywalizować czy to z Brookiem, Bradleyem, czy Thurmanem..
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 13-10-2015 21:31:49 
Marquez to świetny bokser i nadal świetnie się go ogląda, ale chyba powinien już jednak zakończyć karierę. Swoje lata ma, czołówka welter jest naprawdę bardzo groźna (większość wydaje się dla niego za groźna), swoje zarobił, w tym wieku czas chyba jednak zasłużenie odpocząć.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 13-10-2015 23:15:27 
Zgadzam się z powyższymi zdaniami. Marquez jest spoko i jak sam powiedział niech wspiera młodych
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.