Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-11

 
MARIUSZ GRABOWSKI: GERLECKI JEDYNKĄ WIECZORU

- Przyszedł taki moment w karierze Michała Gerleckiego, w którym on stoczy główną walkę gali. To pracowity bokser mogący być "jedynką" nie tylko tego wieczoru, ale być może całej grupy Tymex Boxing Promotion - mówi Mariusz Grabowski, szef Tymexu przed "BudWeld Boxing Night" 23 października w Białymstoku.
DO WALKI CIEŚLAK vs JANIK BLIŻEJ NIŻ DALEJ?

Coraz bardziej realny staje się pojedynek na szczycie polskiej kategorii junior ciężkiej pomiędzy obiecującym Michałem Cieślakiem (10-0, 6 KO) a doświadczonym Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO). - Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że zobaczymy tę walkę na przełomie listopada i grudnia - twierdzi Adam Jabłoński, trener tego pierwszego.

'POLSKI KSIĄŻE' Z KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM

Adam Kownacki (12-0, 10 KO) nie był jedynym naszym akcentem na wczorajszej gali Premier Boxing Champions w stanie Massachusetts. Mający polskie korzenie Ryan Kielczewski (24-1, 7 KO) stoczył pierwszy 10-rundowy pojedynek w dotychczasowej karierze w boksie zawodowym. 26-letni pięściarz pokonał na punkty Rafaela Vazqueza (16-2, 13 KO). Wszyscy trzej sędziowie (96-94 97-93 97-93) opowiedzieli się za pięściarzem z Quincy.

JORGE LINARES WCIĄŻ Z PASEM WBC

Jorge Linares (40-3, 27 KO) nie tylko przystąpił do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi lekkiej, ale również powrócił na ring w Wenezueli po raz pierwszy od pięciu i pół roku. Miejscowi kibice byli usatysfakcjonowani.GUILLERMO JONES ZABOKSUJE W LISTOPADZIE

Cztery dni temu informowaliśmy Was o warunkach, jakie musi spełnić Guillermo Jones (39-3-2, 31 KO), by móc wrócić na ring. Jednym z wymogów jest fakt, że na stałe musi przenieść się do wagi ciężkiej. Pierwszy krok w tym kierunku zostanie poczyniony 14 listopada.KHAN: 75% SZANS NA WALKĘ Z PACQUIAO

Po przyjeździe do Kataru, gdzie gości na bokserskich Mistrzostwach Świata, Amir Khan (31-3, 19 KO) stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w kolejnym pojedynku zmierzy się z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Negocjacje w tej sprawie ponoć już trwają.


MACCARINELLI POKONAŁ SŁABEGO SVACINĘ

Nie Norbert Dąbrowski, a Czech Jiri Svacina (12-17, 1 KO) skrzyżował rękawice wczoraj z byłym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Enzo Maccarinellim (40-7, 32 KO) na gali w walijskim Newport. Pięściarz ze Swensea z łatwością pokonał swojego rywala, zwyciężając go przed czasem w pierwszej rundzie. Nie trudno sobie wyobrazić, że w starciu z popularnym "Norasem" 35-latek musiałby przejść o wiele mocniejszy sprawdzian.


TUZIN ADAMA KOWNACKIEGO

Adam Kownacki (12-0, 10 KO) po raz drugi miał okazję zaboksować na pełnym dystansie. Nasz polonijny "ciężki" podczas gali z serii PBC w Lowell Memorial Auditorium w Lowell pokonał twardego Rodneya Hernandeza (8-3-1, 1 KO).