LIAM SMITH NOWYM MISTRZEM ŚWIATA FEDERACJI WBO

W zakończonej przed chwilą walce Liam Smith (21-0-1, 11 KO) pokonał przed czasem Johna Thompsona (17-2, 6 KO), zdobywając tym samym tytuł mistrza świata kategorii junior średniej według federacji WBO. Pas był wakujący.

Reprezentant gospodarzy rozpoczął trochę spięty, próbując zaskoczyć przeciwnika jakimś ciosem zza podwójnej gardy. Lotny na nogach Amerykanin przeważał w dwóch pierwszych rundach, ale Smith zaskoczył go w trzeciej i czwartej kilka razy długim prawym krzyżowym. Thompson opanował sytuację w piątym starciu i wydawało się, że wyboksuje w ten sposób Anglika. Tymczasem Liam po przerwie rozpoczął prawdziwą demolkę. Najpierw prawy prosty, za moment mocny lewy sierp na szczękę i zaczęły się katorgi Thompsona.

Smith zza podwójnej gardy fantastycznie karcił rywala przy każdej okazji potężnym jabem. Niby lewy prosty, ale u Smitha chyba jeszcze mocniejszy niż prawa ręka. Rozbijał go z sekundy na sekundę i Johna wyratował gong. Smith jednak już wiedział co robić. Od startu siódmej odsłony ruszył ostro na zranioną ofiarę, demolował ją nieustannie jabem, by w połowie wystrzelić nagle prawym sierpowym na skroń. Amerykanin padł twarzą na matę i sędzia po doliczeniu do sześciu zaprzestał dalszej zabawy, ogłaszając nokaut. Tak oto rodzina Smithów w końcu doczekała się swojego mistrza!